2021. február 17.
18 gólos sikerrel menetelünk tovább
Női vízilabdacsapatunk kiütéses, 21-3-as sikert aratott hazai medencében a Tatabánya ellen.

„A mérkőzés napján is volt egy könnyed medencés edzés. A célunk, hogy minél kevesebb gólt kapjunk és az októberihez hasonló, nagy különbségű győzelmet arassunk. Felkészülésként tekintek erre a meccsre” – nyilatkozta a mérkőzés előtt vezetőedzőnk Béres Gergely.

A meccs első perceit látva úgy tűnt, hogy a számítások bejönnek, az elvárásokat pedig sikeresen teljesítették a lányok. Az első hazai támadás még Vályi Vanda zúgó kapufájával végződött, de a második roham után már vezetett az FTC-Telekom Waterpolo, miután Tóth-Csabai Dóra volt eredményes. Lányaink szinte percenként gólt szereztek, a negyed felére Vályi megúszása után már 4-0 állt az eredményjelző táblán. A következő öt és fél percben alábbhagyott a gólgyártás, de a néhol emberhátrányban is remek védekezésünknek köszönhetően nem tudott gólt szerezni a Tatabánya.

A gólcsendet Kuna Szonja törte meg (5-0). A térfélcsere előtt Muzsnay Fanni duplázott, sőt, Pőcze Panna is betalált a tatabányaiak kapujába, ezzel 8-0-s ferencvárosi előnyről fordulhattak a csapatok.

A harmadik negyedben is folytatódott a Fradi-henger. Kuna harmadszor is eredményes volt (12-0). Huszonkét perc után kaptuk az első gólt, de ez nem szegte a lányok kedvét, ugyanis Kövesdi Vivien is betalált.

Az utolsó játékrész elején Neszmély Boglárka két ötméterest is hárított, ezzel segítve a néhol hibázó védelmet. Továbbra is sorozatban érkeztek a zöld-fehér gólok, Máté, Kövesdi és Vályi is másodszor talált be. Ekkor már 16-1-re vezettünk. A hajrában Zalay Flóra ötméteresből szerezett gólt (19-2), a legtöbb találatot hozó negyedben Muzsnay megduplázta góljai számát. A végén ugyan szépítettek a vendégek, de az FTC-Telekom Waterpolo így is kiütéses, 21-3-as sikert aratott.

NŐI VÍZILABDA
OB I, ALAPSZAKASZ, 11. FORDULÓ
FTC-Telekom Waterpolo–TVSE Vízilabda Kft. 21-3 (4-0, 4-0, 5-1, 8-2)
Gólszerzőink: Kuna, Muzsnay 4-4, Vályi 3, Kövesdi, Illés, Máté, Pőcze 2-2, Tóth-Csabai, Zalay 1-1.

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.