2020. január 12.
19 gólos győzelemmel kezdtük az Eb-t
Remekeltek a Fradisták a papírforma győzelmet arató magyar női vízilabda-válogatott első mérkőzésén.

A férfiak mezőnyében akár Eb-döntő is lehetne egy magyar-horvát vízilabda meccs, de a nőknél jóval nagyobb különbség van a két nemzet válogatottja között. Mondhatni, könnyed bemelegítő mérkőzést játszott csapatunk vasárnap este, hiszen négy perc sem telt el, amikor már 4-0-ra vezettünk, majd betalált mindkét Fradista mezőnyjátékosunk. Előbb Illés Anna célzott pontosan, aztán megszerezte első Eb-gólját a debütáló Máté Zsuzsanna is. Az első félidő végén már 12-3 volt a mieinknek!

A szünet után lehetőséget kapott kapusunk is, Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya, aki a hátralévő két negyedben Gangl Edinához hasonlóan mindössze három gólt kapott, abból is kettőt ötméteresből. Bíró Attila tanítványai nagy tempót diktáltak és egész egyszerűen átrobogtak a horvátokon. Sokszor olyan érzésünk volt, mintha 1-2 magyar játékossal több lett volna a vízben. A nagy kedvvel pólózó női válogatottunkban végül mind a 11 mezőnyjátékos eredményes volt, így nagy arányú, 25-6-os győzelmet aratott első csoportmérkőzésén.

Hétfőn Szlovákiával játszunk 19 órától, majd szerdán jön a csoportrangadó az oroszok ellen. Jegyek még kaphatók az eventim oldalán.

34. LEN VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG

Budapest, Duna Aréna

Női torna 1. csoportmérkőzés, 2020.01.12., vasárnap

MAGYARORSZÁG – HORVÁTORSZÁG 25-6 (5-1, 7-2, 7-1, 6-2)

Gólszerzőink: Keszthelyi 5, Parkes 4, Gurisatti 3, Szilágyi 3, Máté 2, Vályi 2, Garda 2, Illés 1, Leimeter 1, Gyöngyössy 1, Rybanska 1

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.