2022. április 29.
30 személyi hibás meccsen győzelem a görögök ellen
Az 5. helyért játszhat szombaton a válogatott a világliga európai selejtezőjében.

Ritkán látni olyan mérkőzést, amin összesen két mezőnyjátékos nem kap személyi hibát a teljes mezőnyben. Az sem gyakran fordul elő, hogy egy játékos hat gólt lő a magyar válogatottnak. A világligában az 5-9. helyért zajló Magyarország-Görögország meccsen ezek megtörténtek: itt is és ott is egy-egy játékos úszta meg hibapont nélkül, Geniuduniasz pedig tizenegyszer lőtt kapura, ebből akadt be hat.

A mérkőzés kimenetele végig háromesélyes volt; előbb a görögök vezettek 2-0-ra, de a második negyedben már volt 7-5 is ide. A harmadik negyedben ismét Görögország vezetett 10-9-re, de a hajrára sikerült higgadtabbnak maradnunk és három egymást követő támadásból is gólt lőnünk (14-12).

Ezúttal három FTC-játékos ugorhatott a medencébe, Vogel Soma második számú kapusként szerepelt a rajtlistán. Fekete Gergő nyitotta a magyar gólok sorát és ő lőtte a 13. magyar találatot is, valamint benne volt az utolsó gólunkat eredményező lefordulásban. Német Toni ellenállhatatlanul centerezett, futószalagon szállított a büntetőpontokat. Jansik Szilárd viszont a meccs „hangulatának” áldozata lett, a harmadik negyed derekán kipontozódott.

A magyar válogatott győzelmével kivívta a lehetőséget, hogy az európai selejtező 5. helyéért játszhasson.

Világliga európai selejtező, döntő, Podgorica
Magyarország-Görögország 14-13 (1-2, 6-4, 2-4, 5-3)

A magyar férfiválogatott kerete

Kapusok (2): Lévai Márton (OSC),Vogel Soma (FTC-Telekom Waterpolo)
Mezőnyjátékosok (13): Fekete Gergő, Jansik Szilárd, Német Toni, Vámos Márton, Vigvári Vendel (FTC-Telekom Waterpolo), Angyal Dániel (Szolnok), Burián Gergely (OSC), Erdélyi Balázs (Vasas), Konarik Ákos (Szolnok), Manhercz Krisztián (OSC), Mezei Tamás (Vasas), Nagy Ádám (Szolnok),  Zalánki Gergő (Pro Recco, olasz)

"
"

Meggyőző győzelem az U19-es Eb csoportrangadóján

Tíz percen át gólt sem kapott Neszmély Boglárka, Dömsödi Dalma akciógólokkal repítette a csapatot.

Világbajnoki Fradi-termés: ezüst- és bronzérem

Női vízilabdázóink és Gálicz Péter öregbítették tovább klubunk hírnevét a hazai rendezésű világbajnokságon.

Gólzáporos nyitány az U19-es női Eb-n

Németországot könnyedén verték a magyar lányok, a válogatott tagja Neszmély Boglárka és Dömsödi Dalma is.

„Ez egy közös magyar siker, szépen csillog az ezüst!”

Máté Zsuzsanna és Vályi Vanda ezüstéremmel a nyakukban értékelték a vb-döntőt a FradiMédia stábjának – VIDEÓ!

Világbajnoki ezüstérmes Magyarország!

Végig teljes szívvel harcolva, küzdve, végül nem sikerült legyőzni a döntőben az Egyesült Államokat.

Történelmi siker kapujában

Az FTC-játékosokkal is felálló magyar női vízilabda-válogatott harmadszor lehet vb-aranyérmes.

„Erről beszéltünk: nem lehet, hogy ők jobban akarják!”

Rendkívüli akaraterőről tanúbizonyságot téve 17 év után ismét vb-döntőbe jutott a női pólóválogatott – VIDEÓ!