2022. április 29.
30 személyi hibás meccsen győzelem a görögök ellen
Az 5. helyért játszhat szombaton a válogatott a világliga európai selejtezőjében.

Ritkán látni olyan mérkőzést, amin összesen két mezőnyjátékos nem kap személyi hibát a teljes mezőnyben. Az sem gyakran fordul elő, hogy egy játékos hat gólt lő a magyar válogatottnak. A világligában az 5-9. helyért zajló Magyarország-Görögország meccsen ezek megtörténtek: itt is és ott is egy-egy játékos úszta meg hibapont nélkül, Geniuduniasz pedig tizenegyszer lőtt kapura, ebből akadt be hat.

A mérkőzés kimenetele végig háromesélyes volt; előbb a görögök vezettek 2-0-ra, de a második negyedben már volt 7-5 is ide. A harmadik negyedben ismét Görögország vezetett 10-9-re, de a hajrára sikerült higgadtabbnak maradnunk és három egymást követő támadásból is gólt lőnünk (14-12).

Ezúttal három FTC-játékos ugorhatott a medencébe, Vogel Soma második számú kapusként szerepelt a rajtlistán. Fekete Gergő nyitotta a magyar gólok sorát és ő lőtte a 13. magyar találatot is, valamint benne volt az utolsó gólunkat eredményező lefordulásban. Német Toni ellenállhatatlanul centerezett, futószalagon szállított a büntetőpontokat. Jansik Szilárd viszont a meccs „hangulatának” áldozata lett, a harmadik negyed derekán kipontozódott.

A magyar válogatott győzelmével kivívta a lehetőséget, hogy az európai selejtező 5. helyéért játszhasson.

Világliga európai selejtező, döntő, Podgorica
Magyarország-Görögország 14-13 (1-2, 6-4, 2-4, 5-3)

A magyar férfiválogatott kerete

Kapusok (2): Lévai Márton (OSC),Vogel Soma (FTC-Telekom Waterpolo)
Mezőnyjátékosok (13): Fekete Gergő, Jansik Szilárd, Német Toni, Vámos Márton, Vigvári Vendel (FTC-Telekom Waterpolo), Angyal Dániel (Szolnok), Burián Gergely (OSC), Erdélyi Balázs (Vasas), Konarik Ákos (Szolnok), Manhercz Krisztián (OSC), Mezei Tamás (Vasas), Nagy Ádám (Szolnok),  Zalánki Gergő (Pro Recco, olasz)

"
"

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.