2021. január 23.
A pólóválogatott fradistákkal jutott ki az olimpiára!
Illés Annával és Vályi Vandával vertük az olaszokat, így ott leszünk Tokióban!

A női olimpiai selejtezősorozat elődöntőjében Magyarország-Olaszország összecsapás döntött arról, hogy melyik nemzet harcolja ki szereplését a 2021-re halasztott tokiói olimpiára.

Nagyon jól kezdtek a mieink: Keszthelyi duplájával és Szilágyi találatával már 3-0-ra is vezettünk, az ellenfél a negyed vége felé ugyan szépített, de az első játékrészt magabiztosan hoztuk (3-1).

Bár újabb két találattal folytattuk az összecsapást, ebben benne volt játékosunk, Illés Anna találata is, az olaszok is szereztek ezután kettőt. Ez a negyed így 2-2-vel zárult, azaz az előnyünk megmaradt (5-3).

Fordulatos volt a következő játékrész. Volt, hogy elmentünk hárommal (6-3), majd az olaszok feljöttek egészen közelre (6-5), végül maradt minden változatlanul. Négy gól itt, négy gól ott, 9-7-tel, kétgólos vezetéssel fordultunk a záró negyedre.

Szerencsére újra az történt, ami a mérkőzés során a legtöbbször, azaz nem az olaszok jöttek fel egyre, hanem mi mentünk el hárommal. Igaz, az olaszok nagyon nem akarták feladni, így öt perccel a vége előtt 10-8 volt az eredmény.

Ezután azonban újra két magyar találat született, köztük Illés Anna gólja, így a hajrára egészen magabiztos, négygólos előnyt alakítottunk ki. Végül 13-10-re nyertük meg az összecsapást!

A magyar női vízilabda-válogatott így kiharcolta a tokiói olimpián való indulás jogát. A selejtezősorozatban két ferencvárosi játékos, Illés Anna és Vályi Vanda szerepelt, Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya pedig tartalék volt.

Női olimpiai selejtezősorozat (Trieszt)

Elődöntő

Magyarország-Olaszország 13-10 (3-1, 2-2, 4-4, 4-3)

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.