2024. március 20.
A Szentes sem okozott gondot
18-7-re nyert idegenben az FTC-Telekom női pólócsapata a bajnokságban, ezzel őrzi első helyét a tabellán.

Gerendás György csapata már az első percekben jelezte, hogy nem veszi félvállról a Szentes elleni mérkőzést. Leginkább a hazaiak korábbi játékosa, Dömsödi Dalma volt elemében, hiszen az emberelőnyök kiharcolása mellett kétszer is betalált, az első negyedben pedig 5-0-ra el is húztunk. Ezzel gyakorlatilag megalapoztuk az újabb sikerünket, és csak az volt a kérdés, hogy mekkora lesz a két csapat közti különbség. 5-1 után 8-4-ig nem nyílt ki jobban az olló, de a meccs második felében ismét nagyobb fokozatba kapcsolt az FTC.

A zöld-fehérek a térfélecsere után egy 4-0-s sorozatot produkáltak, Kurucz-Gurisatti Gréta három és Dömsödi egy góljával, ezzel pedig már 12-4 állt az eredményjelzőn. A két csapat előző meccse 19-11-es Fradi-győzelmet hozott, most pedig mindenképpen az volt a cél, hogy kevesebb találatot engedjünk a szentesieknek. Bár a lőtt gólok számában eggyel elmaradtunk, de a védelem most jobban zárt. A Ferencváros végül 18-7-re nyert idegenben, és 13 forduló után vezeti az alapszakaszt.

MOL NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz, 14. forduló – 2024. március 20., szerda 19:30

Szentes, Dr. Rébeli-Szabó József Sportuszoda

VALDOR SZENTES – FTC-TELEKOM WATERPOLO 7-18 (1-5, 3-3, 1-4, 2-6)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 4, Dömsödi 3, Kuna 3, Leimeter 2, Farkas, Vályi, Gerendás, Nagy, Bonca 1-1

"
"

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.