
28, 22, 28. Ennyi gólt kapott az első három fordulóban a Budapesti Honvéd, amely az előző szezon végeredménye alapján elkészített menetrendnek köszönhetően, a négy legerősebb csapattal találkozott először. Így a tavalyi utolsó helyezett és a jelenlegi sereghajtó az UVSE, a Dunaújváros, majd a BVSC után a Ferencvárost fogadta a Kőér utcában, ahol nem számíthattak könnyű meccsre.
Nem is fogták vissza magukat a mieink, hiszen az első negyedet 8-1-re nyerték meg, különösen Muzsnay Fanni volt elemében, mivel háromszor is betalált. Ezek után kicsit visszavettünk a tempóból, de így is minden játékrészben négy gólt lőttünk a hazaiaknak, míg hátul újfent remekül működött a védekezésünk. Neszmély Boglárka 82%-os hatékonysággal védte a Honvéd próbálkozásait és mindössze három gólt kapott, ami az eddigi legjobb teljesítménye a Fradinak, csakúgy mint a lőtt gólok száma.
Csapatunk végül 20-3-ra megnyerte negyedik mérkőzését a szezonban és továbbra is négyes holtversenyben áll az élen riválisaival. A következő fordulóban a még nyeretlen Szentest fogadjuk a Népligeti uszodában, október 19-én szombaton 17 órától.
NŐI VÍZILABDA OB I
Alapszakasz 4.forduló, 2019.10.12., szombat
Budapest, Kőér utcai uszoda
Budapesti Honvéd SE - FTC-Telekom 3-20 (1-8, 0-4, 1-4, 1-4)
Gólszerzőink: Muzsnay 4, Hajdú 4, Máté 3, Ráski 2, Petik 2, Pőcze 2, Tóth-Csabai, Huszti D., Illés A. 1-1
Kilenc magyar játékosunk hosszabbított szerződést, így a női csapat magja az olimpiáig biztosan együtt marad.
A Petrovics Mátyás vezette pólóválogatott ötméteresek után veszítette el a bronzcsatát Hollandia ellen.
Nem tudták legyőzni az U16-os világbajnokság elődöntőjében a görögöket a magyar lányok.
A magyar női pólóválogatott 12-8-as Kína elleni győzelemmel zárta a Sydneyben rendezett tornát.
A helyosztók első mérkőzésén 11-11 után a hatodik párban buktuk el a szétlövést Hollandia ellen.
8-7-re elvesztette a Világkupa-negyeddöntőt Sydney-ben a magyar női vízilabda-válogatott a spanyolok ellen.
Az FTC-Telekom világklasszisa 381. válogatott mérkőzésével rekorder lett Stieber Mercédeszt megelőzve.
Játékosaink meghatározó szerepet vállaltak a magyar válogatottak ausztráliai felkészülésén.