A korán kezdődő szombat későn ért véget: miután a reggel kilencre kiírt, Tetteroo elleni meccset simán megnyerte a női csapatunk, este kilenckor is vízbe ugrott, hogy megküzdjön a házigazda SIS Romával.
Sajnos az első nap első negyedét sikerült (majdnem) lemásolni, hiszen ugyanolyan rosszul kezdett a csapatunk, csak amíg a Mediterrani 6–1-re, addig most a Roma 4–1-re ment el az első nyolc perc során.
Az is hasonlóság ugyanakkor, hogy miként a spanyolok, úgy az olaszok ellen is összeszedték magukat a mieink, megnyerték a második etapot, sőt, a harmadik szünetre mínusz egyre jöttek fel a gólszegény rangadón.
Ez az említett gólínség azonban a záró szakaszban a hazaiakra már nem volt jellemző, mert habár percekig nem találtak be ők sem, a finisben háromszor is, úgyhogy 8–4 lett a végeredmény, oda.
Vasárnap a Sirens Malta ellen zárják a lányaink az Euroliga-selejtezőjét, amelyből az első három helyezett csapat jut tovább: a miénk jelenleg éppen a harmadikak.
NŐI EUROLIGA-SELEJTEZŐ, B-CSOPORT
SIS Roma–FTC-Telekom 8–4 (4–1, 0–2, 1–1, 3–0)
Gólok: Tóth-Csabai 2, Kövesdi 1, Vályi 1
A TOVÁBBI PROGRAM:
Vasárnap, 9.00: Sirens Malta (máltai)
Leimeter Dóra a szurkolókat külön is kiemelve értékelte a 16-9-es BL-győzelmet - VIDEÓ!
A 16-9-es UVSE elleni győzelemmel az FTC-Telekom női pólósai előnyben a legjobb négybe kerülésért.
Az FTC-Telekom világklasszis vízilabdázója már elkezdte a rehabilitációt térdsérülése után.
Női pólósainkkal a húsvéti emlékekről beszélgettünk, aztán betoppant az első locsolkodó - VIDEÓ!
A bajnoki finálé már biztos női csapatunknak, az UVSE ellen szombaton a máltai Final Fourba jutás lesz a tét.
A bajnoki döntőbe jutó csapatunkból négy játékossal kezdi a Világkupa-felkészülést a válogatott.
A címvédő FTC-Telekom női pólócsapata az Eger 17-8-as legyőzésével jutott be az OB I fináléjába.
A fináléba jutásért a hazai győzelem után idegenben folytatja az FTC-Telekom az Eger ellen.