Gyakorlatias szempontból az lehet a jutalma a Dunaújváros elleni rangadónknak szombaton, hogy bajnoki döntőbe juthat női csapatunk.
Három forduló maradt az OB I alapszakaszából, amelyet egyedüli veretlen csapatként a mi lányaink vezetnek, egypontos előnnyel az UVSE, és négypontos előnnyel az Újváros előtt.
Amennyiben legalább döntetlenre végeznénk most a DFVE ellen, akkor megmaradna a négypontos előnyünk, és mivel nekünk is van még egy kötelező győzelmünk a hátralévő két fordulóban, biztosan bent is maradnánk az első kettőben, ami tehát a gyakorlatban a döntőbe jutást jelentené.
Ennél is egyszerűbbé válna az élet, ha nyernénk, mert akkor hétpontosra nőne az előnyünk, ami két fordulóval a vége előtt behozhatatlan lenne, azaz matematikailag is a döntőbe jutnánk.
Erre is készül Gerendás György együttese, annál is inkább, mert az utolsó őszi fordulóban, november 27-én idegenben is nyertek a mieink: Máté Zsuzsanna 2 másodperccel a vége előtt vitte be a döntő találatot, ami statisztikailag már nem számított fórgólnak, érzésre még inkább.
Akkor fordulatos és fontos meccset nyertünk tehát, erre emlékezett vissza mostani nyilatkozatában Vályi Vanda is, aki megemlítette, hogy a Győr múlt hétvégi 21–2-es legyőzése előtt és utáni edzéseken is az Újváros volt a téma: szombaton pedig jöjjön mindenki drukkolni a Népligetbe!
Érdekessége az alapszakasz finisének, hogy az első három helyezett minden létező párosításban találkozik még, azaz sorjáznak a rangadók, hiszen a mieink például a mostani Újváros elleni mérkőzés után jövő hétvégén az UVSE-hez látogatnak, végül március 26-án a Tatabányával zárják az alapszakaszt.
E.ON NŐI OB I, 16. FORDULÓ
2022. 03. 12., szombat, 15:30, Budapest, FTC-MVM Sportközpont, Népliget
FTC-Telekom Waterpolo–Dunaújváros
Élő közvetítés: M4 Sport+
Az élcsoport 15 forduló után:
1. FTC-TELEKOM WATERPOLO 43 pont
2. UVSE 42
3. Dunaújváros 39
4. BVSC 28
5. Eger 22
6. Szentes 18
Az FTC-Telekom női pólósai az Eger együttesét fogadják a két győzelemig tartó párharc első mérkőzésén.
Érdemes megnézni klasszisunk Instagram-oldalát! Vicces és komoly videók, minden egy céllal - VIDEÓ!
Vízilabdázónk, Beatriz Ortiz megmutatta medencén kívüli életét - VIDEÓ!
A BL-negyeddöntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata az UVSE ellen játszik oda-visszavágós párharcot.
Magabiztosan győzte le a Spandaut az FTC-Telekom női csapata, amely várja ellenfelét a legjobb nyolc között.
A csoportelsőség megszerzéséért játszik a női vízilabda BL-ben az FTC-Telekom a német Spandau ellen.
Az FTC-Telekom női pólósai az Eger 17–8-as legyőzésével készülnek a bajnokság elődöntőjére.
19–6-os sikerrel folytatták tovább menetelésüket női pólósaink a bajnokság középszakaszában.