2019. február 22.
Bravúros fordítás
Nagyszerű győzelmet aratott az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a tavalyi szezon bajnoki ezüstérmese ellen!

Az elmúlt időszakban már sikerült megszorítani a címvédő UVSE-t és a tavalyi bronzérmes BVSC-t, utóbbitól ráadásul pontot raboltunk a legutóbbi fordulóban. Most az ezüstérmes Dunaújváros volt az ellenfelünk és újfent beigazolódott, hogy nem volt véletlen a Ferencváros remek helytállása a nagy hármas két tagja ellen.

A meccs első periódusában nem tudta feltörni a védelmünket az Európai Szuperkupa-győztes, amikor pedig eljutottak a lövésig, akkor Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya többször is bravúrral hárított. Kilenc próbálkozásból csak egyszer találtak a kapunkba, míg elől Tóth-Csabai Dóra és Gémes Alexa is eredményes volt, így 2-1-re nyertük az első játékrészt.

Kapusunk ezután is tartotta remek védési hatékonyságát, de 3-2-es Fradi-vezetés után úgy tűnt elfáradtunk abban az iramban, amit a dunaújvárosiak diktáltak. A negyed végére fordítani tudtak a hazaiak 4-3-ra. Ezek után már nekünk kellett az eredmény után futni, ráadásul a hazaiak többször is elléptek két góllal. Hiába szerzett szép találatot Muzsnay Fanni (5-4) és hiába lőtt a támadóidő lejárta előtt a kapuba Gémes Alexa (6-5), kétszer egymás után nem tudtunk betalálni. Mígnem jött Tóth-Csabai Dóra, aki megtörte a sormintát és duplájával 7-7-nél utolértük ellenfelünket.

Innen indult az utolsó nyolc perc, aminek az elején visszavettük a vezetést Lena Mihailovic távoli lövésével (7-8), majd Muzsnay Fanni góljával már kettő volt a különbség (7-9). Sőt, Bujka Barbara 10-7-re alakította az állást ötméteresből kicsivel több, mint négy perccel a vége előtt. Fantasztikus teljesítmény a Fraditól, amely sorozatban öt gólt szerzett!!! Hátul is jól működött a védelem, hiszen a válogatott játékosokkal rohamozó Dunaújváros közel 10 percig képtelen volt betalálni. A nagyszerű csapatmunkának meg lett az eredménye, 10-8-ra nyerni tudott a Ferencváros, ami hatalmas lökést adhat a lányoknak a rájátszásra.

NŐI VÍZILABDA BAJNOKSÁG

Alapszakasz 16. forduló, 2019.02.22., péntek

Budapest III. kerület, TVE uszoda

DUE-Maarsk Graphic – FTC-Telekom 8-10 (1-2, 3-1, 3-4, 1-3)

Gólszerzőink: Tóth-Csabai 3, Gémes 2, Bujka 2, Muzsnay 2, Mihailovic

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.