2022. november 30.
Bravúros győzelem Egerben a női bajnokságban
Az FTC női vízilabdacsapata remek teljesítménnyel őrizte meg veretlenségét idehaza.

Az idei szezon egyik legjobban várt mérkőzésére utazott Egerbe az FTC-Telekom női vízilabdacsapata. A tavalyi szezon óta ez a két csapat erősödött a legtöbbet papíron, így az első összecsapás izgalmasnak ígérkezett.

Remekül kezdtük a találkozót; Gursatti Gréta az első támadásunkból lefordult, majd jött Simon-Illés Anna és egy blokkolt lövés után lőtt gólt. Az Eger szinte minden támadásból emberelőnyt harcolt ki, de ebben a műfajban nem tudtak túljárni az eszünkön. Kifejezetten jól mozgott a védelmünk, egyedül Szilágyi Dorka lövésénél nem tudott hárítani Neszmély Boglárka. És miután Kuna Szonja is elengedett egy remek lövést, 3-1 volt ide az első negyed.

A második negyedet egy újabb Szilágyi-gól nyitotta, de Dömsödi Dalma is elkezdte hozni az ítéleteket centerből. Habár a fórjaink nem hoztak eredményt, hátrányban továbbra is jól védekeztünk. Az előny-hátrány játszmában Leimeter Dóra és Szilágyi akciógóljai hoztak üde színfoltot, majd Máté Zsuzsanna lőtt be kegyetlenül egy szabaddobást, sőt, Petik Panna is betalált fél perccel a félidő előtt (3-6).

Térfélcserét követően Dömsödi gólra váltotta a saját maga által kiharcolt emberelőnyt, míg a túloldalon csak Szilágyi volt képes gólt szerezni. És bár ezúttal büntetőből tette, Dömsödi a túloldalon ugyancsak kiharcolt egyet, amit Leimeter lőtt be (4-8). Ezt követően Biros Péter, az egriek edzője időt kért.

Sikerült felráznia csapatát, mert a soros emberelőnyüket belőtték, majd ismét Szilágyi lopta a távolságot (6-8). A negyed hajrájában Gerendás György is időt kért, de a mi fórunkat nem sikerült belőni, míg Kiss Alexandra a túloldalon rést talált a védelmünkön.

Az utolsó nyolc perc így érthető módon idegesen kezdődött, mert ismét nyílt lett a találkozó. A kedélyeket Gurisattinak sikerült lehűtenie, emberelőnyből, és a remek védekezésnek hála nem kellett izgulni, hogy közelebb tud férkőzni az Eger. A slusszpoén az egész meccsen remeklő Simon-Illés Annáé volt, aki két és fél perccel a vége előtt beállította a három gólos különbséget és a végeredményt.

Így talán a vártnál nagyobb különbséggel, de kiváló játékkal nyitotta az év végi hajrát a Fradi női vízilabdacsapata, bízhatunk a remek folytatásban.

OB 1, nők, 4. forduló
Eger-FTC-Telekom 7-10 (1-3, 2-3, 4-2, 0-2)
Az FTC gólszerzői: Gurisatti, Leimeter, Simon-Illés 2-2, Máté, Dömsödi, Petik, Kuna 1-1

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.