A bronzcsata első, megnyert találkozójának a végeredménye annyiból nem számított, hogy ugyanúgy egy győzelmet jelentett, ugyanakkor Gerendás György vezetőedzőben nyomban némi félelmet keltett, hogy nem hoz-e magával túlzott önbizalmat a kilencgólos siker…
Nos, a második meccs első negyedében tovaszállhatott az aggodalom, hiszen ezúttal is remekül kezdtek a lányok, elszaladtak háromgólos vezetésig: itt jött az első szünet, ami után optimistán várhattuk a folytatást.
Csak aztán a BVSC is összeszedte magát, és szívós munkával a középső negyedekben eltüntette a hátrányát, sőt, 7–6-nál át is vette a vezetést.
Ekkor azonban a mieink hatalmas lelkierőről tettek tanúbizonyságot: felpörögtek, és az egyaránt háromgólos Vályi Vanda és Tóth-Csabai Dóra vezetésével visszavették a vezetést!
A meccs érzésre pont a csapatkapitányunk fórgóljával dőlt el 11–13-nál, de azért kellett még Máté Zsuzsanna találata is a 12–14-hez, a 13–15-ös végeredményt pedig az üres kapura megiramodó Petik Panna állította be.
Ezzel a végére ismét jelentősebbé vált a különbség, végső soron magabiztosnak tűnik a győzelem, a lényeg pedig, hogy megvan a bronzérem, amihez játékosainknak és a stábnak is gratulálunk, szurkolóinknak pedig köszönjük a támogatást!
E.ON NŐI OB1, A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
BVSC–FTC-Telekom 12-15 (2-5, 3-1, 4-4, 3-5)
Gólok: Illés 3, Vályi 3, Koopman 2, Máté 2, Tóth-Csabai 2, Dömsödi 1, Kövesdi 1, Petik 1
(Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 az FTC javára)
Az FTC lett az első magyar klub, amely egy szezonon belül mindkét vízilabdacsapatával BL-érmet nyert.
Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!
Női pólósaink vereséget szenvedtek az Olympiakosz ellen, így az ezüstérem jutott az FTC-Telekomnak.
Az Olympiakosz legyőzésével történelmi sikert érhet el a döntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.
Az ötméterespárbajban megnyert kaotikus elődöntő után nehezen találták a szavakat női pólósaink – VIDEÓ!
Drámai ötméterespárbaj után 15-14-re legyőztük a Sant Andreut, és bejutottunk a Bajnokok Ligája fináléjába.
Kurucz-Gurisatti Gréta nagy önbizalommal várja a címvédő Sant Andreu elleni BL-elődöntőt – VIDEÓ!
Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra hosszú évek óta jó barátnők - VIDEÓ!