2019. április 17.
Derbi a Népligetben!
Az FTC-Telekom női vízilabda-csapata szerda este a Népligetben fogadja az UVSE-t az elődöntő második meccsén.

Hogy mi történt a bajnoki elődöntő első mérkőzésén, azt nehéz lenne megmondani. A korábbi FTC-UVSE meccseket nézve ugyanis az volt az ember érzése, hogy csapatunk egyre jobban közelít a címvédőhöz. Volt olyan mérkőzés, hogy az utolsó negyedet még döntetlenről kezdtük, legutóbb viszont olyannyira egyoldalú volt a meccs, hogy az UVSE 17-8-ra nyerni tudott a Margitszigeten.

A párharc azonban még nem dőlt el, hiszen a Ferencváros a Népligetben, a szurkolók segítségével egyenlíthet és harcolhatja ki a harmadik meccset! A lányoknak és a szakmai stábnak 10 napja volt elemezni a hibákat és felkészülni az újabb derbire. Az UVSE figyelmét ezzel szemben a LEN-Kupa is lekötötte, ahol végül ezüstérmet nyertek.

A másik ágon a harmadik meccs döntött a fináléba jutásról, ugyanis a Dunaújváros győzelme után egyenlített összesítésben a BVSC. A mindent eldöntő összecsapáson sem bírt egymással a két csapat, így a 8-8-as rendes játékidő után büntetőpárbaj következett, melyet a dunaújvárosiak nyerték meg. Mihók Attila együttese ezzel bejutott a fináléba, míg a BVSC a bronzéremért küzd majd.

Élő közvetítés: Nincs

A párharc állása: 1-0 az UVSE-nek. Az elődöntő az egyik csapat második győzelméig tart.

Elismerés a bajnok hölgyeknek

Junior Eb-győztes kéziseink és Universiade-aranyérmes vízilabdázóink elnöki elismerésben részesültek – VIDEÓ!

Leigazolása előtt is Fradista volt

Új impulzusra volt szüksége az FTC női vízilabdacsapatába szerződő Illés Annának. - INTERJÚ!

Európa-bajnokkal és Universiade-győztessel erősítettünk

Négy új játékost igazolt az FTC-Telekom Waterpolo női csapata, amely továbbra is számít utánpótlására.

Egy gólon múlt a bronzérem

Negyedik helyen végzett a magyar női válogatott a világbajnokságon, miután kikapott a bronzmeccsen.

A bronzéremért Ausztrália ellen játszhatunk

Nem jött össze a bravúr Spanyolország ellen, 16-10-re kikapott válogattunk a vb-elődöntőben.

Fantasztikus! Elődöntőben női pólósaink

Nagyszerű védekezéssel legyőzte az olaszokat és bejutott a vb elődöntőjébe a magyar női válogatott.

Nyolc között a női pólóválogatott

Bejutott a világbajnokság negyeddöntőjébe a magyar női válogatott Új-Zéland legyőzése után.