2022. július 10.
Eb-döntős a női U19-es válogatott!
Neszmély Boglárka lenullázta a holland lövőket, Dömsödi Dalma góljával vezetett először a magyar válogatott.

Kicsit idegesen kezdtek a felek, ez a tét miatt érthető is volt. A hollandoknak sikerült előbb megnyugodniuk és a vezetést is megszerezniük – büntetőből. A magyar csapat védekezése egyébként elég jól zárt, tisztán látszott a koncepció, emellett támadásban is fantáziadúsabban mozogtunk.

Egy remek lefordulás végén sikerült az egyenlítés, de az ellentámadásból a hollandok ügyesen alakítottak ki helyzetet, ismét átvették a vezetést – büntetőből. Neszmély beleért, nem is biztos, hogy átcsorgott a labda a gólvonalon, de két támadással később érkezett a magyar válasz, ugyancsak büntetőből.

A második negyedtől aztán átvette az irányítást a magyar válogatott, a védekezés – élén Neszmély Boglárkával – teljesen elbizonytalanította, ötlettelen és statikus játékra kényszerítette az ellenfelet. A támadások pedig egyre formálódtak, míg az egyik emberelőnynél Dömsödi kapott remek passzt a kapufánál, így sikerült átvenni a vezetést (2-3).

A védelem olyannyira jól zárt, hogy a megilletődött hollandok 26 percen keresztül képtelenek voltak betalálni, ezzel megpecsételődött a sorsuk. A stabil védekezésből egyre magabiztosabban támadtak Benczur Márton lányai; átlövésből, a szélről kiszorított helyzetből, valamint szépen végigjátszott emberelőnyökből is sikerült betalálni.

Az utolsó percekre Neszmély pihenőt kapott, 8-2 után már ki is engedtek egy picit a lányok, de Hollandiának csak a szépítgetés sikerült. A magyar válogatott fantasztikusan játszva jutott be az Európa-bajnokság döntőjébe. Az ellenfél a Görögországot simán legyőző Spanyolország lesz hétfő este 18:30-tól.

U19-es női Európa-bajnokság, elődöntő

Hollandia-Magyarország 4-8 (2-2, 0-2, 0-2, 2-2)
Gólok: Mácsai 2, Szegedi 2, Dömsödi 1, Tiba 1, Sümegi 1, Fekete 1.

Görögország-Spanyolország 7-12

Az Európa-bajnokság döntője
2022.07.11., 18.30: Magyarország-Spanyolország

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.