Három győzelemmel a hátunk mögött, jó előjelekkel vártuk a negyedik csoportmeccset az Európa-bajnokságon, ugyanis az elmúlt időszakban kétszer is könnyedén nyertünk a görög válogatott ellen. Ennek ellenére a szövetségi kapitány, Bíró Attila óva intett mindenkit attól, hogy ezek az eredmények elaltassák a magyar csapatot. Az oroszok ellen bravúrt bravúrra halmozó Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya ezúttal pihenőt kapott, így Gangl Edina kezdett a kapunkban.
Az első gólt mi szereztük, de ellenfelünk fordítani tudott és diktálta a tempót egészen a következő játékrész közepéig. Ötödszöri egyenlítés után ugyanis sikerült visszavenni a vezetést. Gurisatti Gréta egalizált 5-5-re, majd az előző meccs egyik hőse, Illés Anna gólja után 6-5 volt ide. Ez volt a találkozó fordulópontja, hiszen a negyedik negyed elejére 11-6-ra elhúztunk. Tették ezt úgy a lányok, hogy a válogatott legjobbja, Keszthelyi Rita ezen az estén egyetlen gólt sem szerzett. A görögök utolsó erőtartalékaikat mozgósítva még 11-9-re visszatornázták magukat, de egy gólra már nem engedtük őket. A magyar válogatott végül 13-10-re megnyerte negyedik mérkőzését is a Duna Arénában, ami azt jelenti, hogy az utolsó csoportkörtől függetlenül már biztosan első helyen lép tovább. Hogy ez miért is jó?! Gyengébb ágra kerülünk, rögtön a negyeddöntőbe jutottunk, vagyis eggyel kevesebb meccset kell játszanunk.
Folytatás és várhatóan örömjáték a szerbek ellen vasárnap 19 órától!
LEN VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
Budapest, Duna Aréna
Női torna 4. csoportmérkőzés, 2020.01.17., péntek
MAGYARORSZÁG – GÖRÖGORSZÁG 13-10 (4-4, 4-2, 2-0, 3-4)
Gólszerzőink: Garda 4, Parkes 3, Illés 2, Leimeter 2, Gurisatti, Vályi 1-1
Az FTC lett az első magyar klub, amely egy szezonon belül mindkét vízilabdacsapatával BL-érmet nyert.
Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!
Női pólósaink vereséget szenvedtek az Olympiakosz ellen, így az ezüstérem jutott az FTC-Telekomnak.
Az Olympiakosz legyőzésével történelmi sikert érhet el a döntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.
Az ötméterespárbajban megnyert kaotikus elődöntő után nehezen találták a szavakat női pólósaink – VIDEÓ!
Drámai ötméterespárbaj után 15-14-re legyőztük a Sant Andreut, és bejutottunk a Bajnokok Ligája fináléjába.
Kurucz-Gurisatti Gréta nagy önbizalommal várja a címvédő Sant Andreu elleni BL-elődöntőt – VIDEÓ!
Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra hosszú évek óta jó barátnők - VIDEÓ!