2020. január 17.
EB2020: Csoportelső női válogatottunk!
Negyedik meccsét is megnyerte a budapesti Európa-bajnokságon a magyar női vízilabda-válogatott.

Három győzelemmel a hátunk mögött, jó előjelekkel vártuk a negyedik csoportmeccset az Európa-bajnokságon, ugyanis az elmúlt időszakban kétszer is könnyedén nyertünk a görög válogatott ellen. Ennek ellenére a szövetségi kapitány, Bíró Attila óva intett mindenkit attól, hogy ezek az eredmények elaltassák a magyar csapatot. Az oroszok ellen bravúrt bravúrra halmozó Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya ezúttal pihenőt kapott, így Gangl Edina kezdett a kapunkban.

Az első gólt mi szereztük, de ellenfelünk fordítani tudott és diktálta a tempót egészen a következő játékrész közepéig. Ötödszöri egyenlítés után ugyanis sikerült visszavenni a vezetést. Gurisatti Gréta egalizált 5-5-re, majd az előző meccs egyik hőse, Illés Anna gólja után 6-5 volt ide. Ez volt a találkozó fordulópontja, hiszen a negyedik negyed elejére 11-6-ra elhúztunk. Tették ezt úgy a lányok, hogy a válogatott legjobbja, Keszthelyi Rita ezen az estén egyetlen gólt sem szerzett. A görögök utolsó erőtartalékaikat mozgósítva még 11-9-re visszatornázták magukat, de egy gólra már nem engedtük őket. A magyar válogatott végül 13-10-re megnyerte negyedik mérkőzését is a Duna Arénában, ami azt jelenti, hogy az utolsó csoportkörtől függetlenül már biztosan első helyen lép tovább. Hogy ez miért is jó?! Gyengébb ágra kerülünk, rögtön a negyeddöntőbe jutottunk, vagyis eggyel kevesebb meccset kell játszanunk.

Folytatás és várhatóan örömjáték a szerbek ellen vasárnap 19 órától!

LEN VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG

Budapest, Duna Aréna

Női torna 4. csoportmérkőzés, 2020.01.17., péntek

MAGYARORSZÁG – GÖRÖGORSZÁG 13-10 (4-4, 4-2, 2-0, 3-4)

Gólszerzőink: Garda 4, Parkes 3, Illés 2, Leimeter 2, Gurisatti, Vályi 1-1

"
"

Győzelem fiatalokkal a fedélzeten

Sorozatban negyedik bajnoki sikerét aratta az FTC-Telekom Waterpolo női csapata, amely újoncot avatott.

Négygólos különbséggel nyertek női pólósaink

Tóth Csabai Dóra ötször is betalált a III. kerület ellen.

III. kerület, Népliget, Groupama Aréna

Mozgalmas hét elé néz az FTC-Telekom Waterpolo női csapata, amely az FTC-Fehérvár bajnokira is kilátogat.

Ráski vezérletével könnyedén nyertünk

A Tatabánya után a Szeged sem jelentett gondot az FTC-Telekom Waterpolo női csapatának az ob I-ben.

13 gólos siker női pólósainktól

Az Eb-bronzérmes válogatott kulcsembere nélkül sem adott esélyt a Tatabányának az FTC-Telekom Waterpolo.

„A lefújáskor nagy kő esett le a szívemről”

Eb-bronzérmes női vízilabdacsapatunk játékosa, Illés Anna nyilatkozott a hollandok elleni bronzmeccs után.

Illés Anna a legjobbkor talált be, megvan a bronzérem!

Hollandia legyőzésével a 3. helyen zárta a hazai rendezésű Eb-t a magyar női vízilabda-válogatott.

EB2020: Nincs meg a döntő és egyelőre az olimpia sem

Kikapott az elődöntőben, így a bronzéremért játszhat a magyar női vízilabda-válogatott az Európa-bajnokságon.