2020. január 21.
EB2020: Elődöntőben női válogatottunk!
A spanyolokon át vezet az útja az Európa-bajnoki fináléba a magyar női vízilabda-válogatottnak.

Egyértelműen a magyar válogatott volt a negyeddöntő esélyese és nem csak a tornán mutatott remek formája miatt, hanem azért is, mert a franciák elleni legutóbbi öt meccsünket nagyon könnyedén nyertük meg. A legszorosabb eredmény egy 12-5-ös győzelem volt, de volt olyan is, amikor 19 góllal múltuk felül őket.

Ezúttal is kezünkbe vettük az irányítást és gyorsan sikerült ellépnünk. Keszthelyi Rita a szerbek elleni 27-0-nál gól nélkül maradt, ezúttal viszont egy triplával kezdett az első negyedben, amelyben Illés Anna és Vályi Vanda is betalált, így 5-2-re vezettünk nyolc perc játékot követően. A folytatásban sem álltunk le és 6-3-as állás után, a meccs 10. percétől kezdve szétbombáztuk a franciák kapuját, mindamellett hogy Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya és a harmadik negyedre kapuba álló Gangl Edina lehúzta a rolót. Még úgy is sikerült egy 10-0-s sorozatot produkálnunk, hogy az utolsó játékrészre visszavettünk a tempóból és talán nem is mutattunk meg mindent, amit tudunk. Ezzel együtt nyertünk 16-3-ra, amivel bejutottunk a legjobb négy közé.

A java viszont csak ezután következik, hiszen az elődöntőben a vb-ezüstérmes spanyolok várnak majd ránk, az egyetlen válogatott az Európa-bajnokságon, amelynek van már olimpiai indulási joga. Ez azt is jelenti, hogy meg kell nyernünk az Eb-t ahhoz, hogy kijussunk Tokióba, mivel csak egy kvótát osztanak ki és csak a spanyolok már nem végezhetnek előttünk. A másik ágon Hollandia-Oroszország párharcot rendeznek csütörtökön, majd azt követően jön a magyar-spanyol csata 19 órától.

LEN VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG

Budapest, Duna Aréna

Női torna negyeddöntő, 2020.01.21., kedd

MAGYARORSZÁG – GÖRÖGORSZÁG 16-3 (5-2, 3-1, 5-0, 3-0)

Gólszerzőink: Keszthelyi 4, Vályi 3, Szilágyi 2, Leimeter 2, Garda, Illés, Gurisatti, Parkes, Máté 1-1

"
"

„Menekült” az uszodából, mára vb-ezüstérmes kapus lett

Neszmély Boglárkának egy fogócska változtatta meg a karrierjét, ráadásul nem is a kapuban kezdett - VIDEÓ

Vereséggel zártuk a BL-t

Fordulatos meccsen 9-8-ra kikapott az FTC női vízilabdacsapata Egerben.

Zárjuk győzelemmel a BL-t!

A BL-ben tét nélküli lesz az Eger-FTC csata, de a női ob I rájátszása miatt nem mindegy az eredmény.

A Szentes sem okozott gondot

18-7-re nyert idegenben az FTC-Telekom női pólócsapata a bajnokságban, ezzel őrzi első helyét a tabellán.

Kötelező győzelemért utazunk Szentesre

Még utoljára ellenfélként néz szembe női pólócsapatunkkal az FTC leendő vezetőedzője, Matajsz Márk.

Nagy csatát nyertünk meg a Dunaújváros ellen

9-8-ra győzte le egyik közvetlen riválisát a bajnokságban a listavezető FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fókuszban a bajnokság

A rájátszás szempontjából játszik fontos meccset az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Dunaújváros ellen.

Nem juthatunk tovább a BL-ben

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 13-8-as vereséget szenvedett a tavalyi ezüstérmes Mataro ellen.