2023. május 15.
Egy győzelemre a bronztól
Kedd este az UVSE otthonában küzd az éremért az FTC-Telekom Waterpolo női csapata.

Két csalódott együttes találkozott szombaton a Népligetben, hiszen a szezon során talán arra számított mindenki, hogy FTC-UVSE csatát rendeznek majd a női vízilabda OB I-ben. Az elvesztett elődöntő után a bronzcsata első mérkőzésére is sikerült felpörögnie a feleknek, és izgalmas, fordulatos csatát hozott a találkozó, amiből Gerendás György tanítványai jöttek ki győztesen. A 9-7-re megnyert derbin a félidőben még kétgólos hátránnyal álltunk 5-7-re, majd a harmadik játékrészben döntetlenre hoztuk a találkozót a záró felvonásban pedig két lőtt és nulla kapott találattal előnyt szereztünk a harmadik helyért folyó harcban.

Ezzel a győzelemmel pedig elmondhatjuk, hogy hét meccsből csupán egyszer szenvedtünk vereséget a szezonban legnagyobb riválisunk ellen, még akkor is, ha ez volt a legfájóbb vereségünk az Euro Kupa-döntő második meccsén, ahol így az UVSE megszerezte előlünk a rangos trófeát. Ezúttal a lilák otthonába megyünk, ahol az idei idényben eddig hibátlan a mérlegünk, igaz, hogy mindkét alkalommal szoros csata volt a két csapat között.

- Én ezt nagyon hiányoltam az elődöntők során, és most tényleg látszott mindenkin, hogy küzd magáért, a csapatért, azért, hogy meglegyen a bronz” – nyilatkozta Máté Zsuzsanna, csapatunk kapitánya a FradiMédiának.

Egy keddi győzelem esetén a Magyar Kupa-arany és az Euro Kupa-ezüst mellé egy bronzot tehetnénk a vitrinbe, amennyiben viszont alulmaradnánk a Margitszigeten, úgy a Népligetben dől el a harmadik hely sorsa a párharc utolsó mérkőzésén.

E.ON NŐI VÍZILABDA OB I

Bronzcsata, 2. mérkőzés, 2023.05.16., kedd, 20:15

Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

UVSE - FTC-TELEKOM WATERPOLO

Jegyek: 2000 Ft

"
"
Cikkajánló

Történelmi duplázás – két BL-érem, két nap alatt

Az FTC lett az első magyar klub, amely egy szezonon belül mindkét vízilabdacsapatával BL-érmet nyert.

„Nem cserélném el a csapatomat az Olympiakosszal.”

Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!

Ezüst lett női csapatunk első BL-érme

Női pólósaink vereséget szenvedtek az Olympiakosz ellen, így az ezüstérem jutott az FTC-Telekomnak.

Első BL-trófeájukat szerezhetik meg női pólósaink

Az Olympiakosz legyőzésével történelmi sikert érhet el a döntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

„Próbáljuk az álmokat beteljesíteni” – BL-döntős az FTC

Az ötméterespárbajban megnyert kaotikus elődöntő után nehezen találták a szavakat női pólósaink – VIDEÓ!

Óriási siker – először BL-döntőben női pólósaink!

Drámai ötméterespárbaj után 15-14-re legyőztük a Sant Andreut, és bejutottunk a Bajnokok Ligája fináléjába.

„Tavaly kis halak voltunk, idén cápákként küzdünk”

Kurucz-Gurisatti Gréta nagy önbizalommal várja a címvédő Sant Andreu elleni BL-elődöntőt – VIDEÓ!

"Jobb a humorod, hagyjuk már!"

Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra hosszú évek óta jó barátnők - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin