2019. október 25.
Egy szoros és egy kiütéses győzelem a kupában
Mindkét pénteki meccsét megnyerte az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Magyar Kupa csoportkörében.

Kora reggel indultak útnak női pólósaink Egerbe, ahol péntektől vasárnapig négy meccs várt rájuk a Magyar Kupa csoportkörében, ráadásul az elsőt rögtön a házigazda ellen kellett megvívniuk 11:30-tól. Talán az utazás is közrejátszott az álmoskás kezdésben, de a Fradi gyorsan kétgólos hátrányba került az első percekben, de a második negyedre már sikerült felpörögni. 2-3-ról 5-3-ra fordítottunk, majd 7-4-es előnnyel zártuk ezt a játékrészt Huszti, Kövesdi, Illés, Tóth-Csabai és Máté góljainak köszönhetően.

Eddigi szezonbeli meccseinken innentől kezdve leszakítottuk az ellenfelünket és már nem volt kérdés a győzelmünk, az Eger azonban nagyot küzdött hazai medencében. A fordulás után ritmust tudtak váltani és kétszer is egyenlítettek, 7-7-nél, valamint 8-8-nál. Lélektani szempontból viszont a legjobbkor lőttünk gólt, hiszen a harmadik negyed utolsó támadásából Kövesdi Vivien talált be az egri kapuba (8-9), megakasztva kicsit a hazaiak lendületét. A hátralévő nyolc percben hatalmas csatát vívott a két fél a három pontért! Biros Péter csapata egymás után harmadszor is egalizált (9-9), a Fradi azonban elbírta a nyomást és tíz másodperccel a vége előtt büntetőt harcolt ki Huszti Dóra révén. Az ötmétereshez Illés Anna úszott oda, aki nem hibázott, így a Ferencváros 10-9-re megnyerte a nap első meccsét!

Ezután este is várt ránk egy találkozó, de ez jóval könnyebbnek ígérkezett, hiszen az ob I-ben sereghajtó Budapesti Honvéddal játszottunk. A bajnokságban nemrég 20-3-as győzelmet arattunk ellenük, és ezt az eredményt majdnem lemásoltuk. A Fradi ugyanis az öt góllal záró Pőcze Panna vezetésével 20-2-es sikert aratott, vagyis valósággal átgázoltunk a BHSE-n. A védelmünk ismét parádésan teljesített, hiszen három negyedben is gól nélkül zárt ellenfelünk. A csoport másik meccsén a Dunaújváros 14-10-re legyőzte a BVSC-t. Ez azt is jelenti, hogy szombaton az egyik továbbjutó helyért küzdünk meg a zuglóiakkal.

NŐI VÍZILABDA MAGYAR KUPA

Csoportkör 1. mérkőzés, 2019.10.25., péntek

Eger, Bitskey Aladár Uszoda

LFÁ-ZF-Eger – FTC-Telekom Waterpolo 9-10 (3-2, 1-5, 4-2, 1-1)

Gólszerzőink: Illés 4, Kövesdi 2, Máté 2, Huszti, Tóth-Csabai 1-1

FTC-Telekom Waterpolo – Budapesti Honvéd SE 20-2 (6-0, 5-2, 4-0, 5-0)

Gólszerzőink: Pőcze 5, Petik 3, Kövesdi 3, Krénusz 2, Muzsnay 2, Hajdú 2, Huszti, Ráski, Gémes

16:00 | DUE-Maarsk Graphic – FTC-Telekom

Az első két helyezett jut be a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.