2022. június 22.
Egygólos vereség a vb-n Olaszországtól
A női vízilabda-válogatott szerdán 10-9-re kikapott az olasz csapattól a hazai rendezésű vb csoportkörében.

Kontrasztosabb első mérkőzése nem is lehetett volna a magyar és az olasz válogatottnak; míg mi gyakorlatilag edzőmeccset játszottunk Kolumbiával, addig az olaszok egy kifejezetten feszült döntetlent Kanadával. A második fordulóban az utóbbi hangulat érvényesült jobban, sok személyi hibával, taktikai csatával, és végül sajnos olasz győzelemmel.

Jobban kezdtünk, sikerült a ritmust is diktálni, Vályi Vanda emberelőnyös találatával már 2-0-ra vezettünk 2 perc után. A negyed végéig egy gólt sikerült is megtartani a vezetésből, Vályi sokat volt játékban, Máté Zsuzsanna a centerek semlegesítésében igyekezett jeleskedni. Nagyjából körvonalazódott a játék képe: sok kiállítás, a játékosok forgatása a bekk pozícióban, következésképpen taktikai csata.

A második játékrészben továbbra is mi voltunk lépéselőnyben, hiába tapadtak az olaszok. Parkes remekül centerezett, és Gurisatti Gréta góljával 6-5 volt ide. Viszont a kiállítások miatt beindult „keringőben” Gréta például bekkelt is, de a balkezes Leimeter Dórának is kellett centert fognia. Jól jellemezte a taktikai csatát, hogy majdnem 4 percen keresztül nem esett gól egyik oldalon sem, mindenki próbálta kiforgatni a leghatékonyabb felállást.

Térfélcsere után védekezést váltott ellenfelünk, amivel először csak pár perces zavart okoztak a magyar csapat támadójátékában. Ezalatt ismét kiegyenlítettek, majd Roberta góljával a vezetést is megszerezték az olaszok (7-6). Később ez a zavar állandósulni látszott, hiába működött jól a védekezés – Magyari Alda is bravúrokat mutatott be -, a kapu előtt rossz döntéseket hoztunk.

A harmadik negyed végén Szilágyi Dorka váltott gólra egy emberelőnyt időkérés után, a válasz és ezzel az olasz vezetés szinte azonnal érkezett, ismét Roberta volt eredményes, ezúttal büntetőből (8-7). A negyedik játékrész elején Vályi negyedszer is elhozta a labdát, ám ezt követően egy szintén közel fél negyeden át tartó gólcsend következett. Lehetőségek adódtak mindkét oldalon, de a kulcspillanatokban vagy rossz passz, vagy pontatlan lövés zárta a támadásokat.

Ismét Szilágyinak sikerült az egyenlítés (8-8), viszont az olaszok az ellentámadásban emberelőnyhöz jutottak, amit időkérés után sikeresen fejeztek be. Majd egy leszerelt magyar támadás után Tabani 10-8-as vezetéshez juttatta Olaszországot. A fennmaradó 3 percben nem sikerült fordítani, sajnos Keszthelyi-Nagy Rita gólja pár másodperccel a mérkőzés vége előtt csak a szépítéshez volt elég, pedig még Magyarit is felhoztuk támadni a kapuból.

A csoportot ezzel a vereséggel megnyerni már nem tudjuk, helyezésünkről a pénteki, Kanada elleni mérkőzés fog dönteni.

Női vízilabda, világbajnokság

Csoportkör, A-csoport, 2. forduló

Olaszország–Magyarország 10-9 (3-4, 2-2, 3-1, 2-2)
A magyar gólszerzők: Parkes 3, Szilágyi 2, Vályi, Garda, Gurisatti, Keszthelyi 1-1

Kapusok
Gangl Edina (Glyfada, görög), Magyari Alda (UVSE)

Mezőnyjátékosok
Máté Zsuzsanna, Vályi Vanda (FTC-Telekom Waterpolo), Faragó Kamilla (UVSE), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Keszthelyi-Nagy Rita (UVSE), Mahieu Geraldine (Dunaújváros), Leimeter Dóra (BVSC), Parkes Rebecca (Ethnikos, görög), Rybanska Natasa (UVSE), Szilágyi Dorottya (Dunaújváros)

Tartalék
Farkas Tamara (BVSC), Horváth Brigitta (Dunaújváros)

A játékosok klubjaként azt a csapatot jelöltük meg, amelyből kiharcolták a kerettagságot.

"
"

„Menekült” az uszodából, mára vb-ezüstérmes kapus lett

Neszmély Boglárkának egy fogócska változtatta meg a karrierjét, ráadásul nem is a kapuban kezdett - VIDEÓ

Vereséggel zártuk a BL-t

Fordulatos meccsen 9-8-ra kikapott az FTC női vízilabdacsapata Egerben.

Zárjuk győzelemmel a BL-t!

A BL-ben tét nélküli lesz az Eger-FTC csata, de a női ob I rájátszása miatt nem mindegy az eredmény.

A Szentes sem okozott gondot

18-7-re nyert idegenben az FTC-Telekom női pólócsapata a bajnokságban, ezzel őrzi első helyét a tabellán.

Kötelező győzelemért utazunk Szentesre

Még utoljára ellenfélként néz szembe női pólócsapatunkkal az FTC leendő vezetőedzője, Matajsz Márk.

Nagy csatát nyertünk meg a Dunaújváros ellen

9-8-ra győzte le egyik közvetlen riválisát a bajnokságban a listavezető FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fókuszban a bajnokság

A rájátszás szempontjából játszik fontos meccset az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Dunaújváros ellen.

Nem juthatunk tovább a BL-ben

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 13-8-as vereséget szenvedett a tavalyi ezüstérmes Mataro ellen.