2022. június 28.
Vb-elődöntőben a női válogatott!
Két negyeden át gólt sem kapva győzött a magyar válogatott Ausztrália ellen.

Negyeddöntős ellenfelünknek, Ausztráliának ez a mérkőzés volt az első igazi próbatétele a világbajnokságon, hiszen csoportját három sima mérkőzéssel nyerte meg.

Ausztrália szerezte meg a vezetést, centerakcióból, majd Máté Zsuzska blokkja után Vályi Vanda fordult le és tálalt önzetlenül Keszthelyi-Nagy Rita elé. Ezt követően Gurisatti Gréta lőtt be egy emberelőnyt, de rögtön jött a válasz, ismét centerből. A negyed vége előtt az ausztrálok értékesítettek egy emberelőnyt, így jutottak vezetéshez (3-2).

A második negyedben sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, és kaptuk az emberelőnyöket is, de az egyenlítés főleg a kapuban álló Palm miatt nem jött össze sokáig. A védelmünk jól működött, sokszor kényszerítettük kényszerlövésekre ellenfelünket. Az egyenlítő gól végül egy csodás akcióból született, Keszthelyi lőhetett az üres kapuba (3-3).

Térfélcsere után nem változott a játék képe, védekezésben a magyar csapat diktálta a tempót, de a befejezések továbbra is hol a kapufán, hol a blokkon csattantak. A harmadik percben Vályi juttatta vezetéshez a mieinket. Kemény mezőnymunka zajlott, főszerepben továbbra is a kapusokkal - Magyari Alda is bravúrokat mutatott be - , majd a negyed utolsó percében sikerült megjátszanunk emberelőnyben Rybanska Natasát a kapufánál, így kétgólos előnnyel fordulhattunk a hajrára (3-5).

Az utolsó játékrészben nyitásként Ausztrália büntetőből egy gólra zárkózott, de ismét Rybanska tudott betalálni szintén a kapufától emberelőnyben (4-6). Kettős emberelőnyből tudtak csak szépíteni a fehérsapkások, de érződött, kezdenek fáradni és a kipontozódások is őket érintették érzékenyebben. Utolsó emberelőnyünkből Keszthelyi nem kegyelmezett (5-7). A végső pillanatokban Ausztrália csak szépíteni tudott, így elsősorban fantasztikus védekezésének köszönhetően éremért játszhat a magyar női vízilabda-válogatott a vébén.

Az olasz, a spanyol és a holland válogatott egyértelmű győzelmekkel jutott be a világbajnokság legjobb négy csapata közé, a magyar hölgyek a hollandok ellen vívhatják ki a döntőbe jutást csütörtök este.

Világbajnokság, negyeddöntő

Ausztrália-Magyarország 6-7 (3-2, 0-1, 0-2, 3-2)

Vereséggel zártuk a BL-t

Fordulatos meccsen 9-8-ra kikapott az FTC női vízilabdacsapata Egerben.

Zárjuk győzelemmel a BL-t!

A BL-ben tét nélküli lesz az Eger-FTC csata, de a női ob I rájátszása miatt nem mindegy az eredmény.

A Szentes sem okozott gondot

18-7-re nyert idegenben az FTC-Telekom női pólócsapata a bajnokságban, ezzel őrzi első helyét a tabellán.

Kötelező győzelemért utazunk Szentesre

Még utoljára ellenfélként néz szembe női pólócsapatunkkal az FTC leendő vezetőedzője, Matajsz Márk.

Nagy csatát nyertünk meg a Dunaújváros ellen

9-8-ra győzte le egyik közvetlen riválisát a bajnokságban a listavezető FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fókuszban a bajnokság

A rájátszás szempontjából játszik fontos meccset az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Dunaújváros ellen.

Nem juthatunk tovább a BL-ben

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 13-8-as vereséget szenvedett a tavalyi ezüstérmes Mataro ellen.