2023. március 11.
Euro Kupa-döntős a Ferencváros!
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata idegörlő négy negyed után jutott az Euro Kupa fináléjába.

Már a mérkőzés előtt tapintani lehetett a feszültséget a Népligetben. Az uszoda megtelt szurkolókkal, akik mindannyian ferencvárosi továbbjutást vártak. Nem sikerült a padovai játékunkat megismételni, az első meccsen idegenben 12-9-re nyertünk.

A mérkőzést tehát háromgólos előnyből vártuk, így egy kétgólos vereség is döntőt ért csapatunknak. Megrohant minket az olasz gárda, 0-1-ről még Leimeter Dóra egyenlített, mégis 3-1-re vezetett ellenfelünk az első dudaszó után.

Megráztuk magunkat és mi is hármat lőttünk a második felvonásban. Pőcze után az olaszok találtak be, majd Simon-Illés és Tóth-Csabai volt eredményes. A fekete felhők a harmadik negyedben gyűltek a fejünk felett. Öt alkalommal is hibáztunk hátul és csupán kétszer találtunk be, mindkétszer Gurisatti Gréta volt eredményes.

9-6 volt az eredményjelzőn az utolsó negyed elején, tehát új meccs kezdődött. Sorba védekeztük ki a támadásokat, viszont a felúszásra alig volt energiája a játékosoknak. Hagytunk ki emberelőnyt, lőttünk kapufát, időkérés után sem tudtunk betalálni. Egy perccel a vége előtt, csapatkapitányunk, Máté Zsuzsanna talált be, majd az egész uszoda felugrott.

Nem érkezett már válasz az olaszoktól, akik szomorúan sétáltak el az ünneplő Ferencváros-játékosok mellett, hiszen idén sokadjára írtuk át női szakosztályunk történelmét. Ugyan 9-7-re kikaptunk, de összesítésben 19-18-ra megnyertük a párharcot, így bejutottunk az Euro Kupa döntőjébe.

- Ez volt az a mérkőzés, ahol már a végén nem volt taktika, csak a győzni akarás. Ebben benne van a téboly, benne van a hiba, de a szív és az akarat továbbjuttatott minket - mondta Gerendás György a mérkőzés után.

Az Euro Kupa döntőit március 25-én és 29-én játsszák majd, ellenfelünk az UVSE lesz.

LEN Euro Kupa, nők, elődöntő, visszavágó

FTC-Telekom Waterpolo - Padova 7-9 (1-3, 3-1, 2-5, 1-0) - összesítésben: 19-18

Az FTC gólszerzői: Gurisatti 2, Pőcze, Leimeter, Simon-Illés, Tóth-Csabai, Máté 1-1

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.