2021. november 18.
Fájdalmas nyitány Rómában
Nem sikerült ledolgozni az első negyedben összeszedett hátrányt a Mediterrani ellen az Euroliga-selejtezőben.

Belecsapott a közepébe a női csapatunk az Euroliga-selejtező első napján, hiszen a hatcsapatos B-csoport egyik továbbjutásra esélyes klubja, a spanyol Mediterrani várta a mieinket, akik kispadjáról egy korábbi eltiltás miatt ezúttal hiányzott a vezetőedző, Gerendás György.

Nem is indult a meccs könnyen, mert ugyan Dömsödi Dalma góljával 2–1-re még felzárkóztak a lányok, onnantól a spanyolok hirtelen elszaladtak a 6–1-es vezetésig az első szünetre.

A második negyedben aztán egyetlen találat esett, de azt szerencsére Illés Anna szerezte, mert erre lehetett alapozni a harmadik játékrészt, amikor belejött a csapatunk: Pőcze Panna, Vályi Vanda, Máté Zsuzsanna és Kövesdi Vivien góljaival nemcsak megnyerte ezt a szakaszt, hanem 8–6-ra felzárkózott, nyílttá téve a finist.

Annál is inkább, mert Kövesdi második találatával már csak egy volt közte – ilyen szorosan pedig legutóbb az első negyed közepén álltunk…

A nehézséget az jelentette, hogy Clara Espar tarthatatlannak tűnt, berámolta a negyedik és ötödik gólját is, amivel ismét háromra hízott a különbség. Ebből egyet még visszahoztak a lányok, ám kifogytak az időből, így 10–8 lett a vége, oda.

Búslakodásra sem ok, sem idő nincs, hiszen a hatos csoportból az első három jut tovább, a következő mérkőzés pedig 24 órán belül itt lesz: péntek délután a francia Lille lesz az ellenfél.

NŐI EUROLIGA-SELEJTEZŐ, B-CSOPORT
Mediterrani (spanyol)–FTC-Telekom 10–8 (6–1, 0–1, 2–4, 2–2)

"

Gerendás György: ,,Megmutattuk, hogy tudunk küzdeni"

Női vízilabdacsapatunk második lett az ob I-ben. Visszavonuló trénerünk, Gerendás György értékelte az idényt.

Bajnoki ezüstérmes az FTC női pólócsapata

Idegőrlő csatában 11-10-re kikapott az FTC az UVSE ellen a bajnoki döntő második felvonásában.

Gerendás György: „Csináljuk meg!”

Női vízilabdacsapatunk vezetőedzője szerint harmadik meccsre kényszeríthetjük a bajnoki döntőben az UVSE-t.

Meg kell akadályozni a bajnokavatást!

A döntő első meccsének elvesztése után nyernie kell az FTC-nek, hogy maradjon esélye az aranyéremre.

„A Leimi is nagyon jó szpícselős”

Klasszis női pólósainkkal folytatta a Kire jellemzőbb? – kvízsorozatot a Fradi TV stábja – VIDEÓ!

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!