2019. július 22.
Fantasztikus! Elődöntőben női pólósaink
Nagyszerű védekezéssel legyőzte az olaszokat és bejutott a vb elődöntőjébe a magyar női válogatott.

Megismételte magát a történelem! Ahogy most a világbajnokságon, úgy egy nap híján egy évvel ezelőtt az Európa-bajnokságon is Olaszország ellen játszott negyeddöntőt a magyar női vízilabda-válogatott, amely fordított és 10-9-re nyert. Akkor nekünk kellett az eredmény után futni, most azonban pazarul kezdtünk és mi diktáltuk a tempót.

Pazarul sikerült a formaidőzítés, hiszen a magyarok az eddigi legfontosabb meccsükön nyújtották a legjobb teljesítményt. Az első negyedben már 4-2-re vezettek, úgy hogy többször is emberhátrányban kellett védenie Gangl Edinának. A folytatásban 5-3-ig tudtuk tartani az előnyünket, ám a nagyszünet után beleerősítettek az olaszok és 5-5-re felzárkóztak. Bíró Attila tanítványai azonban végig kontrollálták a találkozót, akkor is, amikor a legjobb játékos, Keszthelyi Rita hosszú percekre a kispadra kényszerült második kiállítása után. Az utolsó játékrészt 6-5-ről kezdték a felek, de az olimpiai ezüstérmes ismét egyenlített (6-6). A Leimeter Dóra szerezte a hetedik találatunkat, amely mint később kiderült, a győztes gól volt, hiszen Gangl Edina kétszer is óriásit védett a hajrában. Csodálatosan védekezett a magyar csapat, amely a hátralévő időben nem engedte betalálni az olaszokat, így végig vezetve, remek csapatmunkának köszönhetően megnyertük a negyeddöntőt 7-6-ra és bejutottunk a legjobb négy közé!

Ezzel már felülmúltuk a 2015-ös és a 2017-es vb-szereplésünket, mivel Kazanyban kilencedik, míg Budapesten az 5. helyen végzett nemzeti együttesünk. Legutóbb a 2013-as barcelonai világbajnokságon szereztünk bronzérmet.

A magyar csapat ellenfele az elődöntőben szerdán 11:30-tól az a spanyol válogatott lesz, amely 12-8-re legyőzte Hollandiát. A négy között van még Egyesült Államok, amely könnyedén, 15-5-re nyert a görögök ellen, illetve az ausztrálok, akik 9-7-re múlták felül Oroszországot.

Botítókép: MTI/Kovács Tamás

18. FINA VILÁGBAJNOKSÁG, KVANGDZSU

NŐI VÍZILABDA, Negyeddöntő

Olaszország – Magyarország 6–7 (2–4, 2–1, 1–1, 1–1)

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.