2024. április 3.
Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben
18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.

A múlt héten elszenvedett UVSE elleni vereség után az volt a kérdés, hogy milyen állapotban folytatja majd a bajnoki alapszakasz hajráját az FTC. Nos, játékosaink feltüzelt állapotban ugrottak vízbe a Népligetben a Szeged ellen. Dömsödi Dalma csavart centergólja indította el a mérkőzést és három percen belül szerzett három góllal elléptek a mieink Kurucz-Gurisatti Gréta remekbeszabott megúszásával (4-1). Jó ütemben folytattuk az első negyedet, és összességében hét gólt is szereztünk (7-3). Ez a lendület a második játékrész elején alábbhagyott és a szegediek négy perc alatt felére faragták a hátrányukat (7-5). A vendégek lendületét Farkas Tamara ötméteresből szerzett gólja törte meg, majd Pőcze Panna és Leimeter Dóra találataival 10-6-os állással kezdhette meg a csapatunk a második félidőt.

A védekezés kezdett összeállni, ezt pedig jól jelezte, hogy több, mint 10 percen keresztül nem hagytuk gólt lőni a Szegedet, miközben Kuna Szonja értékesített büntetőjével már nyolccal vezetett a Fradi (15-7). Három serdülőkorú játékos is bemutatkozott felnőtt csapatunkban az ob I-ben. Kiss Emma Gitta meglőtte élete első gólját, a kapus Fisher Jessica a negyedik negyedben három védést is bemutatott és nem kapott gólt, míg Paján Zille egy ötméteres kiharcolással segítette a csapatot. Az utolsó játékrészben tovább növeltük a különbséget Pőcze Panna akciógóljával, aki ezzel Farkas Tamara mellett szintén negyedszer volt eredményes. A 18-7-es végeredményt 20 másodperccel a vége előtt Felkai Sára állította be. Szombaton este 18 órától folytatódik az alapszakasz hajrája, ahol a III. kerületi TVE otthonába látogatnak el Gerendás György tanítványai.

MOL NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz, 8. forduló (pótolt) – 2024. április 3., szerda 20:00

Budapest, FTC-MVM Sportközpont

FTC-TELEKOM – SZEGED 18-7 (7-3, 3-3, 5-1, 3-0)

Gólszerzőink: Pőcze 4, Farkas 4, Kuna 2, Kurucz-Gurisatti 2, Dömsödi 2, Kiss, Felkai, Leimeter, Tóth-Csabai 1-1

"
"

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.