2024. április 13.
Fölényes győzelem Szegeden
Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Szombat este idegenben küzdött meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szeged ellen, amely együttessel szemben tíz nappal korábban magabiztos játékkal, 18-7-re nyertünk a Népligeti uszodában, így nem is volt kérdés, hogy a biztos 3 pontért mentek Gerendás György tanítványai.

A számunkra tét nélküli mérkőzésen - mivel matematikailag bebiztosítottuk, hogy a második helynél már nem végezhetünk hátrébb a tabellán - már a bajnoki szezon legfontosabb szakaszára készülve ugrott vízbe női csapatunk, hogy a csúcsformájukat elérjék az elődöntőre. Ez a lendület az első perctől kezdve hajtotta a mieinket és Tóth-Csabai Dóra a negyedik percben már harmadik gólját szerezte. A kiváló támadójátéknak és védekezésnek köszönhetően több mint hét percig nem hagytuk, hogy a szegediek betaláljanak Neszmély Boglárka kapujába, így fölényes előnyt alakítottunk ki már az első negyedben (1-7). Dömsödi Dalma fantasztikus csavart centergóljával még tovább fokozódott a különbség a két csapat között és Gerendás Matilda ejtése után 11-1-es vezetéssel fordulhattunk rá a második félidőre.

A térfélcserét követően egy perc se telt el, mikor Dömsödi egymás után kétszer is betalált a Tisza-partiak kapujába, így összességében már néggyel segítette a Fradit (1-13). A szegedi gólcsend 16 perc után szűnt meg és fél percen belül kétszer is betaláltak, azonban így is óriási előnnyel kezdhettük meg az utolsó negyedet (5-15). Nem engedtünk ki a magabiztos vezetés tudatában sem és a mérkőzés befejezése előtt húsz másodperccel tudott a Szeged ismét csak gól dobni, így végül hatalmas fölénnyel, 20-6-ra zártuk le a találkozót.

A MOL női OB I alapszakaszának utolsó fordulójában hazai medencében a BVSC-t fogadjuk majd április 20-án. A tabella jelenlegi állása szerint pedig a Dunaújváros ellen kell majd megküzdenie a női pólósainknak, hogy bejussanak a bajnoki fináléba.

MOL NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz, 17. forduló – 2024. április 13., szombat 17:00

Szeged, Tiszavirág uszoda

SZEGED – FTC-TELEKOM 6-20 (1-7, 0-4, 4-4, 1-5)

Gólszerzőink: Dömsödi 5, Tóth-Csabai 4, Nagy 2, Felkai 2, Vályi 2, Gerendás 2, Bonca, Máté, Kurucz-Gurisatti 1-1

"
"

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.