2021. február 13.
Fölényes sikerrel folytattuk a bajnokságot
Női vízilabdacsapatunk 18-5-re megnyerte idei első bajnokiját, a Szeged ellen.

Női vízilabdacsapatunk számára is megkezdődött az OB I tavaszi szakasza, ahol először a Szeged ellen, idegenben mérkőzött meg.

Az első negyedben Illés Anna gyorsan duplázott, mellette Muzsnay Fanni és a ráúszást megnyerő Vályi Vanda is betalált, míg a másik oldalon két szegedi találatot lehetett feljegyezni. Az első felvonás vége felé még Kövesdi Vivien gólra váltotta emberelőnyünket, így 5-2-es vezetéssel folytathattuk a második negyeddel, amely egy gyors Fradi-góllal kezdődött Takács Vivien révén, igaz rögtön a másik oldalon jött a válasz. Tátrai Szonja góljával a Szeged igyekezett közel maradni a mieinkhez, de Vályi Vanda gyorsan visszaállította a négygólos különbséget(3-7). Sőt, Pőcze Panna találatával a nagyszünetre 8-3-as Fradi-vezetéssel mehettek a csapatok.

A lányok a harmadik negyedet is remekül kezdték. Ezúttal Kuna Szonja hozta el a labdát a ráúszásnál, majd pár másodperccel később meg is lőtte első gólját a találkozón (3-9). Ugyanígy tett Tóth-Csabai Dóra és Petik Panna is, ezzel már nyolccal ment a Fradi. Végül még Pőcze Panna és Kövesdi Vivien is betalált így a záró felvonásra 13-4-es vezetéssel készülhettünk.

Az utolsó negyed is Fradi-találattal indult, Kuna Szonja lőtte be csapatunk 14. gólját, ezzel már tízzel vezettek a mieink. Öt és fél perccel a találkozó vége előtt Muzsnay Fanni is feliratkozott a duplázók közé (4-15). A meccs végén még Petik Panna, Kövesdi Vivien és Pőcze Panna is betalált, így a Fradi végül 18-5-re legyőzte a Szegedet.

Női vízilabda, OB I alapszakasz, 10. forduló

SZTE Szeged - FTC-Telekom Waterpolo 5-18 (2-5, 1-3, 1-5, 1-5)

Gólszerzőink: Kövesdi Vivien (3), Pőcze Panna (3), Illés Anna Krisztina (2), Vályi Vanda (2), Kuna Szonja (2), Muzsnay Fanni (2), Petik Panna (2), Tóth-Csabai Dóra, Takács Vivien

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.