2021. április 17.
Fradi-sikerrel indult a bronzcsata
Az FTC-Telekom büntetőpárbaj után nyerte meg az első meccset, így szerdán lezárhatja a párharcot.

Nem számítva a koronavírus-járvány miatt eltörölt tavalyi szezont, zsinórban harmadszor rendeztek BVSC-FTC csatát a női vízilabda bajnokság bronzérméért. Az alapszakaszban ezúttal is megelőztek minket a zuglóiak, hiszen ősszel 12-8-ra kikaptunk idegenben, múlt héten pedig 9-9-es döntetlen született a Népligetben. Ott azonban szinte végig vezettünk, ezért joggal bízhattunk benne, hogy ezúttal felül tudunk kerekedni riválisunkon.

A Szőnyi úton alaposan be is kezdett a Ferencváros, amely Vályi Vanda góljaival 2-0-s előnybe került. Innen kiegyenlített a BVSC és a második negyedben 4-3-nál át is vette a vezetést. Csapatunk azonban elképesztő rohamot bemutatva zsinórban lőtt négyet a hazaiaknak! Tóth-Csabai, Máté, Kövesdi és Petik góljaival már 7-4 volt az FTC-nek a harmadik játékrész végéhez közeledve. Egy újabb Fradi-gól talán végleg eldöntötte volna a mérkőzést, de a válogatott egyik erőssége Leimeter Dóra visszahozta a BVSC reményeit és két villanásával ismét szorossá tette a meccset az utolsó játékrészre (6-7). Négy és fél perccel a vége előtt sajnos teljesen elfogyott az előnyünk (7-7).  Ekkor jóformán kezdődött minden elölről, de hiába volt hátra fél negyednyi idő, egyik csapat sem tudta kihasználni lehetőségeit és több gól már nem esett, így döntetlennel ért véget rendes játékidő. Jöhettek az ötméteresek!

Az első sorozatban máris előnybe kerültünk, hiszen Vályi Vanda értékesítette a büntetőt, míg a másik oldalon hibázott Farkas Tamara. Ezek után Tóth-Csabai és Gémes is belőtte saját ötméteresét, majd egyenlített a BVSC, hiszen Máté Zsuzsanna rontott, amit a hazaiak kihasználtak. A negyedik és az ötödik sorozatban mindenki értékesítette a büntetőjét, így újra az első lövőkön volt a sor. A meccs legjobbja, Vályi Vanda másodszor is magabiztos volt, míg Csehó-Kovácsné Orsolya védeni tudott a túloldalon, így megnyerte a meccset az FTC! Ezzel idegenben kerültünk előnybe a két győzelemig tartó bronzcsatában.

Izgalmas folytatásra számíthatunk! A párharc következő meccsét április 21-én, szerdán rendezik 12 órától a Népligetben, ahonnan ismét élő közvetítéssel jelentkezünk a Fradi Média YouTube csatornáján.

E.ON NŐI VÍZILABDA OB I

I. Bronzmérkőzés

2021.04.17., szombat

Budapest, BVSC Laky Károly Uszoda

BVSC-ZUGLÓ – FTC-TELEKOM WATERPOLO 11-12 (1-2, 3-2, 2-3, 1-0) – ötméteresekkel 4-5

Gólszerzőink: Vályi 4, Tóth-Csabi 3, Petik, Kövesdi, Máté, Illés, Kuna 1-1

A két győzelemig tartó párharc állása 1-0 az FTC javára.

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.