U20-as világbajnoki bronzérmes játékosaival kiegészülve készülhetett végre a hét második felében a bajnoki rajtra az előző idényben bronzérmes FTC-Telekom Waterpolo női vízilabdacsapata.
A hét év után ismét vezetőedzői feladatokat ellátó Gerendás György együttese péntek este 20 órától a szegedi SZNVE SZTE együttesét fogadja a Népligetben.
A 67 éves olimpiai bajnok szakember nyilatkozott a FradiMédiának a rajttal kapcsolatos várakozásairól és a visszatérését illetően.
E.ON Női Vízilabda Ob I., 1. forduló
Október 22., péntek, 20 óra, Népliget
FTC-Telekom Waterpolo – SZNVE SZTE
Az U18-as leány válogatott 8-7-es vereséget szenvedett az Egyesült Államoktól, így negyedik lett a vb-n.
13-10-es vereséget szenvedett az U18-as leány pólóválogatott az elődöntőben.
A két FTC-játékost soraiban tudó pólóválogatott éremesélyese a Kanári-szigeteken rendezett tornának.
Fiatal pólósunk az U20-as Eb-arany után értékelt, és tekintett előre az első FTC-s szezonjára.
A magyar csapat a döntőben ötméteresekkel verte a csapat a spanyolokat.
Az U16-os vb negyedik helye és az FTC fiataljainak fejlődése is igazolja az elvégzett munkát.
Kilenc magyar játékosunk hosszabbított szerződést, így a női csapat magja az olimpiáig biztosan együtt marad.
A Petrovics Mátyás vezette pólóválogatott ötméteresek után veszítette el a bronzcsatát Hollandia ellen.