2023. január 13.
Gólparádé és Fradi-győzelem az Euro Kupában!
Az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Grand Nancy ellen szerezte meg első 3 pontját.

Lejátszotta az év első mérkőzését Gerendás György csapata. Az első gólt ugyan nem mi szereztük, de Gurisatti Gréta emberelőnyből egyenlített. Újabb gólváltás következett, Pacheco Herce találatára Tóth-Csabai Dóra válaszolt. A játékrészt sikerült előnnyel befejezni, Simon-Illés Anna szerezte meg a vezetést.

A második nyolc perc elején még mindig maradt a Nancyban erő, egészen 5-5-ig tartották a tempót. Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra volt eredményes. Ezután viszont felőröltük ellenfelünket. A félidő végéig Máté Zsuzsanna, a felnőtt nemzetközi mezőnyben frissen bemutatkozó Gulyás-Oldal Emma, és Gurisatti Gréta voltak eredményesek.

A fordulást követően ismét záporoztak a Fradi-gólok. Leimeter, Gurisatti, majd megint Leimeter váltották egymást a góllövőlistán. A Nancy Pacheco Herce révén volt eredményes, de Kuna Szonja találatával már ismét hét volt közte. Igaz, ezt Kahena Benlekbir hatra csökkentette. Az utolsó negyed előtt még Belen Vosseberg is megszerezte első gólját a meccsen.

A záró felvonásban az előző negyedben megszerzett hat gólt is meg tudta fejelni csapatunk. Alicia Gabriele volt eredményes először, ezt követően viszont Vosseberg három, Leimeter kettő, Gurisatti pedig egy gólt lőtt. Kahena Benlekbir törte meg a sorozatot, de nem végleg. Dömsödi, Simon-Illés, Vosseberg és végül Gulyás-Oldal góljai zárták az első Euro Kupa csoportmeccsünket, amit 25-9-re nyertünk.

Holnap a házigazda Mulhouse ellen biztosíthatjuk be a továbbjutást a legjobb nyolc közé.

Női vízilabda, Euro Kupa,
2. selejtezőkör, B-csoport, Mulhouse, Franciaország
Grand Nancy - FTC-Telekom 9-25 (2-3, 3-5, 2-6, 2-11)
Az FTC gólszerzői: Gurisatti, Leimeter, Belen Vosseberg 5-5, Simon-Illés, Gulyás-Oldal, Dömsödi 2, Máté, Kuna, Petik, Tóth-Csabai 1-1

A csoport további programja
2023.01.14., szombat
18.30: Grand Nancy – UVSE
20.30: Mulhouse – FTC-Telekom


2023.01.15., vasárnap
09.30: UVSE – FTC-Telekom
11.30: Mulhouse – Grand Nancy

"
"
Cikkajánló

„Ez a Fradi sokra hivatott” – Matajsz Márk

A magyar bajnokságot és kupát nyerő FTC-Telekom női pólósaink vezetőedzője értékelte az évet - INTERJÚ

Fantasztikus évzárás – közel a BL-csoportelsőség

Magabiztos, 13-8-as győzelmet arattak női pólósaink a Vouliagmeni elleni athéni BL-rangadón.

A BL-csoportelsőség a tét Athénban

Az év utolsó mérkőzését játsszák a Magyar Kupa-győztes női pólósaink a Vouliagmeni otthonában.

A Magyar Kupa-siker után: „Nem állunk meg!”

Az önfeledt öröm, a győzelem pillanatai a medence partjáról, friss kupagyőztes női vízilabdázóinkkal – VIDEÓ!

Fradi-gála - kupagyőztesek női pólósaink

Fantasztikus játékkal nyert az FTC-Telekom a Dunaújváros elleni Magyar Kupa-döntőben.

„Mint egy cápa, megéreztük a vérszagot!”

Kurucz-Gurisatti Gréta a csapat mentális erejét dicsérte az UVSE elleni győzelem után.

Heroikus küzdelemben megvan a kupadöntő

Kétgólos hátrányból felállva 12-9-re legyőzték női pólósaink a címvédőt a Magyar Kupa-elődöntőben.

Jön az előrehozott döntő a Magyar Kupában

A címvédő UVSE-t kell legyőznie a bajnok FTC-Telekomnak, hogy ott legyen a szombati fináléban.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin