2023. január 13.
Gólparádé és Fradi-győzelem az Euro Kupában!
Az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Grand Nancy ellen szerezte meg első 3 pontját.

Lejátszotta az év első mérkőzését Gerendás György csapata. Az első gólt ugyan nem mi szereztük, de Gurisatti Gréta emberelőnyből egyenlített. Újabb gólváltás következett, Pacheco Herce találatára Tóth-Csabai Dóra válaszolt. A játékrészt sikerült előnnyel befejezni, Simon-Illés Anna szerezte meg a vezetést.

A második nyolc perc elején még mindig maradt a Nancyban erő, egészen 5-5-ig tartották a tempót. Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra volt eredményes. Ezután viszont felőröltük ellenfelünket. A félidő végéig Máté Zsuzsanna, a felnőtt nemzetközi mezőnyben frissen bemutatkozó Gulyás-Oldal Emma, és Gurisatti Gréta voltak eredményesek.

A fordulást követően ismét záporoztak a Fradi-gólok. Leimeter, Gurisatti, majd megint Leimeter váltották egymást a góllövőlistán. A Nancy Pacheco Herce révén volt eredményes, de Kuna Szonja találatával már ismét hét volt közte. Igaz, ezt Kahena Benlekbir hatra csökkentette. Az utolsó negyed előtt még Belen Vosseberg is megszerezte első gólját a meccsen.

A záró felvonásban az előző negyedben megszerzett hat gólt is meg tudta fejelni csapatunk. Alicia Gabriele volt eredményes először, ezt követően viszont Vosseberg három, Leimeter kettő, Gurisatti pedig egy gólt lőtt. Kahena Benlekbir törte meg a sorozatot, de nem végleg. Dömsödi, Simon-Illés, Vosseberg és végül Gulyás-Oldal góljai zárták az első Euro Kupa csoportmeccsünket, amit 25-9-re nyertünk.

Holnap a házigazda Mulhouse ellen biztosíthatjuk be a továbbjutást a legjobb nyolc közé.

Női vízilabda, Euro Kupa,
2. selejtezőkör, B-csoport, Mulhouse, Franciaország
Grand Nancy - FTC-Telekom 9-25 (2-3, 3-5, 2-6, 2-11)
Az FTC gólszerzői: Gurisatti, Leimeter, Belen Vosseberg 5-5, Simon-Illés, Gulyás-Oldal, Dömsödi 2, Máté, Kuna, Petik, Tóth-Csabai 1-1

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.