2023. október 28.
Győzelem a derbin!
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata remek játékkal végig kézben tartotta a mérkőzést az UVSE ellen.

Nem indult jól a hét női csapatunk számára, hiszen a szombati, Mataro elleni idegenbeli 15-3-as vereség után a Szentest fogadtuk szerdán, de a 19-11-es találkozó alapján nem mondhattuk azt, hogy kimagasló teljesítmény várható a derbin. Kurucz-Gurisatti Gréták erre azonban rácáfoltak, az említett játékos négy találattal járult hozzá a 12-8-as győzelemhez.

Igaz, az előnyt az UVSE szerezte meg egy kapufás góllal, de a folytatásban már nem sikerült túljuttatni a stabil teljesítményt nyújtó Neszmély Boglárkán a labdákat. Ezzel szemben elől először Kurucz-Gurisatti Gréta harcolt ki emberelőnyt, majd visszakérte és értékesítette is azt, később pedig Bonca Vivien tréfálta meg Magyari Aldát (2-1).

Kurucz-Gurisatti már 3-1-re növelte előnyünket, majd újra letesztelték Neszmélyt, ezúttal egy trükkös ejtéssel, amit magabiztosan hárított, majd az induló Vályi kapta a játékszert, aki beforgatott egy védőt és Magyari mellett passzolt el (4-1). Az UVSE zárkózott 4-2-re, egy kijátszott akció végén azonban Tóth-Csabai Dóra tett arról, hogy a félidőre 5-3-as előnnyel menjünk.

A folytatásban aztán Kurucz-Gurisatti és Vályi találataival már 7-3 volt az előnyünk. A harmadik nyolcperc végére azonban közelebb került riválisunk, hiszen háromszor is túljártak az eszünkön, részünkről pedig egyedül Bonca talált be. A negyed vége előtt egy másodperccel viszont Farkas Tamara egy kényelmesebb, 9-6-os előnyhöz juttatott minket egy távolról szerzett góllal.

Vályi, Kurucz-Gurisatti és Pőcze Panna egymás után növelték előnyünket, ami már 12-6-os vezetést jelentett számunkra, így az is belefért, hogy az egész meccsen jól muzsikáló védelem és ebben a gépezetben kulcsszerepet betöltő Neszmély kiengedjen a végére, hiszen így is 12-8-ra nyertünk az első derbin a bajnokságban.

A következő feladat egy hét múlva lesz női gárdánk számára. Szombaton azt az Egert fogadjuk a BL-ben, akik legutóbb az ob I-ben legyőztek minket, tehát van mit törlesztenünk a hevesieknek.

MOL NŐI OB I

Alapszakasz, 6. forduló – 2023. október 28., szombat 14:05

Budapest, FTC-MVM Sportközpont

FTC-TELEKOM WATERPOLO - UVSE 12-8 (2-1, 3-2, 4-3, 3-2)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 4, Vályi 3, Bonca 2, Tóth-Csabai, Farkas, Pőcze 1-1

"
"

Hat FTC-játékos került be a bő olimpiai keretbe

Május 27-én kezdi meg felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Gerendás György: ,,Megmutattuk, hogy tudunk küzdeni"

Női vízilabdacsapatunk második lett az ob I-ben. Visszavonuló trénerünk, Gerendás György értékelte az idényt.

Bajnoki ezüstérmes az FTC női pólócsapata

Idegőrlő csatában 11-10-re kikapott az FTC az UVSE ellen a bajnoki döntő második felvonásában.

Gerendás György: „Csináljuk meg!”

Női vízilabdacsapatunk vezetőedzője szerint harmadik meccsre kényszeríthetjük a bajnoki döntőben az UVSE-t.

Meg kell akadályozni a bajnokavatást!

A döntő első meccsének elvesztése után nyernie kell az FTC-nek, hogy maradjon esélye az aranyéremre.

„A Leimi is nagyon jó szpícselős”

Klasszis női pólósainkkal folytatta a Kire jellemzőbb? – kvízsorozatot a Fradi TV stábja – VIDEÓ!

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.