2023. október 18.
Győzelem a rangadón
Az FTC-Telekom Waterpolo női vízilabdacsapata a Dunaújváros ellen aratott sikert a bajnokságban.

Nehéz feladat előtt állt Gerendás György együttese a héten, hiszen két kulcsfontosságú mérkőzést is hozott a meccsnaptár magával. Először Dunaújvárosba utaztunk, ahol az újabb bajnoki három pont volt a tét, ez pedig fontos volt, hiszen a csapat önbizalmának mindig jót tesz egy megnyert rangadó, továbbá nem engedhettük meg magunknak, hogy leszakadjunk az élmezőnytől.

Nagyon szorosnak ígérkezett a találkozó, hiszen az eddigi mérkőzések eredményeit látva nagyon hasonló formában kezdtük az idényt a Dunaújvárossal. A fejér vármegyeiek szereztek vezetést, viszont hamar egyenlítettünk, majd előnybe is kerültünk. Elsőként Kurucz-Gurisatti Gréta, majd Máté Zsuzsanna talált be. Ellenfelünk azonban zárkózott, ahogy csapatkapitányunk, Tóth-Csabai Dóra gólja után is.

A 3-3-as első játékrész után továbbra is iramot diktáltunk. Leimeter Dóra szerzett vezetést ismét, de megint érkezett az egyenlítő találat a túloldalon, úgy, mint Farkas Tamara akciógólja után is. Ezúttal viszont nem döntetlennel mentünk szünetre, hiszen Tóth-Csabai második jól sikerült lövése után már nem érkezett válasz a félidő vége előtt (6-5).

A fordulás után is sokat kellett várni rá, hiszen a harmadik játékrészben sikerült megállítani ellenfelünk támadásait, és stabilizálni a védelmünket. Erre Dömsödi Dalma még lőtt egyet, amivel már kettővel mentünk a mérkőzésen először (7-5).

Ezt az utolsó felvonásban sikerült még fokoznunk, Kuna Szonja és Pőcze Panna is feliratkozott a góllövők köze, ez a 9-5-ös vezetés pedig már a tavaly a Népligetben 8-4-re megnyert mérkőzésre emlékeztethette szurkolóinkat. Viszont a végén még izgulhattunk egy picit, mivel ellenfelünk 18 másodperccel a lefújás előtt zárkózott 9-8-ra. A labdát azonban sikeresen megtartottuk, így a bajnokságban is kipipálhattuk az első győztes rangadónkat.

A hét második nagy feladata szombaton lesz, amikor a Mataro ellen küzdünk meg Spanyolországban, a BL második fordulójában. Csapatunk pénteken indul el Budapestről, szombaton pedig 13-kor ugrunk majd vízbe a tavalyi ezüstérmes ellen.

MOL NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz, 4. forduló – 2023. október 18., szerda 19:00

Dunaújváros, Fabó Éva Sportuszoda

DFVE - FTC-TELEKOM WATERPOLO 8-9 (3-3, 2-3, 0-1, 3-2)

Gólszerzők: Tóth-Csabai 2, Kurucz-Gurisatti, Máté, Dömsödi, Farkas, Kuna, Leimeter, Pőcze 1-1

"
"

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.