2023. március 25.
Győzelem az Euro Kupa-döntő első meccsén!
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata jobban bírta a hajrát és legyőzte az UVSE-t.

Női vízilabdacsapatunk a szakág fennállásának eddigi egyik legfontosabb mérkőzésén ugrott medencébe szombat este, az Euro Kupa döntőjében pedig stílszerűen az idei szezon nagy honi riválisa, az UVSE volt az FTC-Telekom Waterpolo ellenfele a Hajós Alfréd Sportuszodában.

Habár a Fradi hozta el a labdát az első ráúszásnál, nem mi szereztünk vezetést. Gurisatti Gréta nem sokkal ezután végigcselezte magát a kapu előterében, és négy ember kiséretében passzolta a kapuba a labdát, ami éppen áthaladt a gólvonalon. Ezt követően lövési képességeiről is meggyőződhettünk. Mégis döntetlennel zárult az első negyed, az UVSE becsorgó labdájával.

Jól sikerült Gerendás György gyors eligazítása, mert a második negyed elején kettővel is eltudtunk lépni. Először Tóth-Csabai Dóra egy szép emberelőnyös figura után, másodjára pedig Kuna Szonja vette be Magyari Alda kapuját. Zárkózott az Újpest, de Kuna bravúros ejtése ismét kétgólos Fradi-előnyt jelentett. Az újabb hazai gól után Gerendás György mosolyogva egy hármast mutatott a kispad felé, jelezvén, hogy a harmadik becsorgó labdából kaptunk gólt.

Neszmély-parádéval indult a második félidő, kapusunk egy ötméterest és egy emberelőnyös akciót is bravúrosan hárított. Leimeter Dóra ejtésével pedig ismét kétgólos előnyre tettünk szert. Az UVSE viszont makacsan tapadt ránk, így 6-6-al zárult a harmadik negyed, a döntés az utolsó játékrészre maradt.

Pőcze még vezetést szerzett, de fordított ellenfelünk. Simon-Illés Anna döntetlenre módosította az állást, Dömsödi Dalma pedig felrakta az i-re a pontot egy utolsó perces találattal, ami hasonlított Máté Zsuzsanna Padova elleni visszavágón szerzett, továbbjutást érő góljára.

Elképesztő izgalmak közepette arattunk rendkívül fontos győzelmet, így 9-8-ról várjuk a jövő hét szerdai, népligeti visszavágót!

Női Euro Kupa-döntő, első mérkőzés

UVSE – FTC-Telekom Waterpolo 8-9 (2-2, 2-3, 2-1, 2-3)

Az FTC gólszerzői: Gurisatti, Kuna 2-2, Tóth-Csabai, Leimeter, Pőcze, Simon-Illés, Dömsödi 1-1

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.