2024. február 28.
Győzelem az év első meccsén
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata tartalékos kerettel nyert 22-10-re a Tatabánya otthonában.

Tartalékos csapattal sem okozott problémát az FTC-Telekom Waterpolo női csapatának a Tatabánya legyőzése. 2024 első mérkőzésén ugyanis Leimeter Dóra, Vályi Vanda és Kurucz-Gurisatti Gréta sem volt ott a meccskeretben, így több fiatal is lehetőséget kapott a találkozón.

„Fogjuk meg az elejét!” Hangzott el Gerendás Györgytől az utasítás a csapatkiáltások előtt. A zöld-fehér együttes pedig a kezdeti fásultság leküzdése után hallgatott is a szombaton 70. születésnapját ünneplő mesterre. A csapatkapitány Tóth-Csabai Dóra szerezte a naptári év első találatát, majd jött is a válasz (1-1), de meg sem álltunk 4-1-ig. Pőcze Panna, Farkas Tamara, majd Máté Zsuzsanna voltak sorrendben eredményesek. Utóbbi játékos végül 5-2-re állította be az első negyed végét.

Ismét Tóth-Csabai nyitotta a játékrészt, őt követte Bonca Vivien. A 7-3-as zárkózás után Farkas másodjára, Nagy Laura először talált be, és egy újabb hazai gól után Máté adott nagyszerű passzt Felkai Sárának, aki értékesítette a helyzetet (10-4). Ezúttal sem maradt el a szépítés, de a félidőt Nagy és Máté gólok zárták (12-5).

Továbbra sem tudtunk 1-2 alkalomnál többször betalálni zsinórban, de az előnyünk így is magabiztosan növekedett, ami a félidőben bevetett teljes sorcsere után is megmaradt. Nyolc újabb eredményes támadást vezettünk három ellenében. Bonca, Felkai és Farkas is duplázni tudott a harmadik felvonásban, mellettük pedig Dömsödi Dalma és Gulyás-Oldal Emma zörgette meg a hálót 1-1 alkalommal (20-8).

A negyedik játékrészre már este kilenc után járt az idő, és ez a mérkőzés képén is meglátszott, hiszen egyik csapat sem mozgósított meg óriási energiákat. Ennek köszönhetően kétszer-kétszer szerzett gólt mindkét fél, nálunk Tóth-Csabai és Farkas zárta a 22-10-zel záródó mérkőzést. Ezzel megnyertük a 2024-es év első ütközetét, de nagyobb feladat vár ránk szombaton az Eger ellen, amely 16.00-kor kezdődik majd a Népligetben.

MOL NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz, 10. forduló – 2024. február 28., szerda 20:15

Tatabányai Sportuszoda

TATABÁNYA – FTC-TELEKOM WATERPOLO 10-22 (2-5, 3-7, 3-8, 2-2)

Gólszerzőink: Farkas 5, Bonca 3, Máté 3, Felkai 3, Tóth-Csabai 3, Nagy 2, Gulyás-Oldal, Pőcze, Dömsödi 1-1

"
"

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.