2023. február 25.
Győzelem az Euro Kupában, karnyújtásnyira a döntő!
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata előnyből várja az elődöntő budapesti visszavágóját a Padova ellen.

Büszke lehet a tanítványaira Gerendás György, hiszen az ellen a Padova ellen nyertünk idegenben három góllal, akiktől jócskán kikaptunk az ősszel, ráadásul a mérkőzés elejétől kontrolláltuk az eseményeket, a teljes meccs során egyszer sem kerültünk hátrányba.

Sőt, már a legelején 3-0-ra léptünk el, miután kezdésként a szélsebes Kuna Szonja a szintén villámgyors volt játékosunk, Vályi Vanda elől hozta el a labdát az első ráúszásnál. Gurisatti Gréta adta meg a meccs alaphangját, majd Pőcze Panna emberelőnyből volt eredményes, a sort pedig a már említett Kuna zárta, eközben pedig vagy a blokkokban, vagy Neszmély Bogi kezei között haltak el az olasz támadások.

A Padova viszont makacs ellenfélnek bizonyult, és vissza tudott jönni a meccsbe, így hamar 3-2 volt az eredményjelzőn. A játékrészt végül ferencvárosi szempontból megnyugtatóbb részeredménnyel fújták le, mivel Leimeter Dóra egy kettős emberelőny alkalmával fárasztotta ki az ellenfél betömörülő védelmét, majd a kapuba bombázott.

Nem lett volna azonban rangadó, ha nem egyenlít ki a hazai csapat, majd Pőcze második gólja után is hibáztunk, viszont ezután már végig vezettünk a találkozón. Simon-Illés Anna és Kuna találataival 7-5-re mentünk a félidőben.

Tóth-Csabai Dóra háromra növelte előnyünket a harmadik negyed elején, de ismét hamar zárkózott az olasz gárda. Ezt követően Dömsödi Dalma pazar csavarral bosszantotta ellenfelünk védelmét, amit a fehérsapkások egy góllal feledtettek. Gerendás György időt kért, a lányok pedig megfogadták edzőjük utasításait, ami Máté Zsuzsanna góljában öltött testet, azonban maradtak izgalmak az utolsó nyolc percre is, miután 10-9-re feljött a Padova.

Sokáig eseménytelenül zajlott a záró felvonás, három perc után született az első gól, szerencsére a mi javunkra. Máté Zsuzsanna talált be ismét, majd újabb öt perc fel-le úszás következett, a kegyelemdöfést ezután Petik Panna adta, két másodperccel a hármas sípszó előtt.

Ezzel a győzelemmel háromgólos előnyre tettünk szert a budapesti visszavágóra, amelyet március 11-én játszunk a Népligetben.

LEN Euro Kupa, nők, elődöntők, első mérkőzés
Padova – FTC-Telekom Waterpolo 9-12 (2-4, 3-3, 4-3, 0-2)
Az FTC gólszerzői: Pőcze, Kuna, Máté 2-2, Gurisatti, Leimeter, Simon-Illés, Tóth-Csabai, Dömsödi, Petik 1-1

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.