2023. június 21.
Győzelemmel hangoltunk a Világkupára
A Kanadában edzőtáborozó női vízilabda-válogatott hat góllal múlta felül a hazaiakat felkészülési mérkőzésen.

Magyarország – Olaszország – Kanada - Egyesült Államok – Magyarország – Japán. Ezt az útvonalat teszi meg ezen a nyáron a világbajnokságra készülő magyar női vízilabda-válogatott, amely most épp Kanadában tartózkodik, ahol helyi idő szerint kedd este hivatalos mérkőzést játszott a hazaiakkal a montreáli olimpiai központban. Az eddigi két olaszok elleni összecsapáshoz képest ezúttal sokkal barátságosabb hangulatban csordogált a találkozó, amelyen három perc után már 3-0-ra vezettünk Garda Krisztina vezérletével. A Keszthelyi-Nagy Rita távollétében csapatkapitánnyá is előrelépő klasszist egész egyszerűen nem tudták tartani, hiszen a dunaújvárosiak játékosa hét góllal zárt.

Lassan és körülményesen támadtak a kanadaiak, ugyanakkor a remekül védekező magyar csapat sem könnyítette meg a vendéglátók helyzetét. A meccs feléhez érve mindössze kétszer találtak be Magyari Alda kapujába, így a szünetben 8-2-es előnyben voltunk. Fontos talán megjegyezni, hogy a stream minősége hagyott kívánnivalót maga után, így olykor nehéz volt követni az eseményeket és hogy éppen ki tartózkodik a vízben. Azt mindenestre sikerült megállapítani, ha épp nem takarta ki egyetlen szurkoló sem a képet, hogy az FTC-játékosok ezúttal kevesebb szerepet kaptak. Gurisatti Grétát, Leimeter Dórát és Máté Zsuzsannát pihentette a szakmai stáb a VK-Szuperdöntő előtt, Neszmély Boglárka viszont beállt a kapuba a második félidőre. A Fradiba visszatérő Vályi Vanda kisebb sérülés miatt hazautazott korábban.

A nagyszünet után szokatlanul sok technikai hibával játszott Bíró Attila együttese, ezt kihasználva pedig a kanadaiak többször is betaláltak saját nevelésű kapusunknak, faragva ezzel a hátrányukból. Az utolsó percekre viszont sikerült visszaállítani a nagyobb különbséget, ennek köszönhetően a magyar válogatott 13-7-re megnyerte harmadik felkészülési mérkőzését is, így jól hangolt a péntektől vasárnapig tartó Világkupa Szuperdöntőre. A csapat tehát ismét útnak indul, a következő állomás az Egyesült Államok és Long Beach.  

NŐI VÍZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Kanada, Montreál – 2023.06.21., szerda

KANADA – MAGYARORSZÁG 7-13 (1-4, 1-4, 2-2, 3-3)

Gólszerzőink: Garda 6, Szilágyi 4, Faragó 2, Gurisatti 1

"
"
Cikkajánló

Történelmi duplázás – két BL-érem, két nap alatt

Az FTC lett az első magyar klub, amely egy szezonon belül mindkét vízilabdacsapatával BL-érmet nyert.

„Nem cserélném el a csapatomat az Olympiakosszal.”

Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!

Ezüst lett női csapatunk első BL-érme

Női pólósaink vereséget szenvedtek az Olympiakosz ellen, így az ezüstérem jutott az FTC-Telekomnak.

Első BL-trófeájukat szerezhetik meg női pólósaink

Az Olympiakosz legyőzésével történelmi sikert érhet el a döntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

„Próbáljuk az álmokat beteljesíteni” – BL-döntős az FTC

Az ötméterespárbajban megnyert kaotikus elődöntő után nehezen találták a szavakat női pólósaink – VIDEÓ!

Óriási siker – először BL-döntőben női pólósaink!

Drámai ötméterespárbaj után 15-14-re legyőztük a Sant Andreut, és bejutottunk a Bajnokok Ligája fináléjába.

„Tavaly kis halak voltunk, idén cápákként küzdünk”

Kurucz-Gurisatti Gréta nagy önbizalommal várja a címvédő Sant Andreu elleni BL-elődöntőt – VIDEÓ!

"Jobb a humorod, hagyjuk már!"

Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra hosszú évek óta jó barátnők - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin