2021. január 13.
Győztünk és továbbjutottunk a csoportból
Női vízilabdacsapatunk három góllal nyert Dunaújvárosban az Olimpiai Kupa 2. fordulójában.

A BHSE elleni fölényes győzelem után Dunaújvárosban játszott az FTC-Telekom Waterpolo női vízilabdacsapata az Olimpiai Kupa 2. fordulójában.

Kiválóan indult számunkra a mérkőzés, ugyanis a duplázó Kövesdi Vivien és Kuna Szonja révén 3-0-ra elhúztunk. Bár a Dunaújváros szépített, Muzsnay Fanni és Kövesdi újabb gólokkal növelte az előnyünket, így az első negyedet 5-2-es előnnyel zártuk.

A második nyolc perc elején ugyan két góllal közelebb jött a Dunaújváros, de Béres Gergely csapatának ezúttal Tóth Csabai Dóra (a képen labdával) vezérletével gyorsan volt válasza. A harmadik negyed ismét egy Tóth Csabai-góllal indult (8-5), majd négy percnyi gólcsend következett. Ezt az OB I listavezetője törte meg, de Tóth Csabai ismét visszaállította a háromgólos különbséget. A negyed végén ismét betaláltak a dunaújvárosiak, így a záró játékrész előtt 9-7-re vezetett a Ferencváros.

Az utolsó nyolc percben egy akciógóllal már csak egy találatnyi volt a különbség, a meccsen négyet vágó Tóth Csabai viszont belőtte a tizedik Fradi-gólt. Ezután két és fél percnyi remek védekezést is bemutatott az FTC. Játékosaink fontos védéseket és labdaszerzéseket mutattak be. A találkozó legeredményesebb játékosa, az ötgólos Brezovszki Gerda kevesebb, mint egy perc alatt kiegyenlített. (10-10) Az utolsó három perc viszont az FTC-Telekom Waterpolóé volt. Emberelőnyből Muzsnay, akcióból Kuna talált be, a mindent eldöntő 13. ferencvárosi gólt pedig a négy találattal záró Kövesdi vágta be. Az FTC így 13-10-re nyert a válogatott játékosait nélkülöző, de az OB I-et vezető, Magyar Kupa-címvédő Dunaújváros otthonában.

Győzelmünkkel eldőlt, hogy továbbjutottunk a csoportból, az ellenfeleink kiléte később derül ki.

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.