2021. január 17.
Három fradista utazhat Triesztbe
Vályi és Illés is játszhat az olimpiai kvalifikációs tornán, Csehó-Kovácsné Kasó tartalék lett.

Bíró Attila, a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette az utazó keretét a jövő heti, Triesztben megrendezésre kerülő olimpiai kvalifikáció tornára. Az olaszországi megmérettetésre vasárnap 15 játékos indul útnak, köztük három FTC-játékos: Vályi Vanda, Illés Anna, valamint Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya utazik a csapattal. Utóbbival tartalékként számol a kapitány, és csak abban az esetben juthat szóhoz, ha a kapusok közül bárki pozitív Covid-mintát produkál.

A bővebb kerettel készülő Máté Zsuzsanna itthonról szurkolhat társainak.

A magyar válogatott január 19-én Izrael ellen indítja a sorozatot, majd Kazahsztán, végül pedig Görögország ellen zárja a B-csoport küzdelmeit. A csoportmérkőzésen után a negyeddöntőben várhatóan Franciaország vagy Szlovákia, majd ezután a január 23-ai elődöntő következhet.

A NŐI VÁLOGATOTT KERETE AZ OLIMPIAI SELEJTEZŐ MÉRKŐZÉSEKRE:

Kapusok: Gangl Edina (UVSE), Magyari Alda (Dunaújváros)

Mezőnyjátékosok: Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Gyöngyössy Anikó (BVSC), Illés Anna (FTC), Keszthelyi Rita (UVSE), Leimeter Dóra (BVSC), Parkes Rebecca (UVSE), Rybanska Natasa (UVSE), Szilágyi Dorottya (Dunaújváros), Szücs Gabriella (UVSE), Vályi Vanda (FTC)
 
Tartalékok
Kapus: Kasó Orsolya (FTC)
Mezőnyjátékos: Antal Dóra (UVSE)

NŐI OLIMPIAI SELEJTEZŐ, TRIESZT
2021. január 19–24.

CSOPORTBEOSZTÁS
A-csoport: Hollandia, Franciaország, Olaszország, Szlovákia
B-csoport: Görögország, MAGYARORSZÁG, Izrael, Kazahsztán

PROGRAM
CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
Január 19., kedd
14.00: Magyarország–Izrael
16.00: Franciaország–Olaszország
18.00: Görögország–Kazahsztán
20.00: Hollandia–Szlovákia

2. FORDULÓ
Január 20., szerda
14.00: Hollandia–Olaszország
16.00: Magyarország–Kazahsztán
18.00: Franciaország–Szlovákia
20.00: Görögország–Izrael
 
3. FORDULÓ
Január 21., csütörtök
14.00: Magyarország–Görögország
16.00: Franciaország–Hollandia
18.00: Izrael–Kazahsztán
20.00: Olaszország–Szlovákia
 
NEGYEDDÖNTŐ
Január 22., péntek
14.00: A2–B3
16.00: A3–B2
18.00: A1–B4
20.00: A4–B1

HELYOSZTÓK
Január 23., szombat
14.00 és 16.00: az 5–8. helyért
18.00 és 20.00: elődöntő
Január 24., vasárnap
14.00: a 7. helyért
16.00: az 5, helyért
18.00: a 3. helyért
20.00: döntő

"
"
Cikkajánló

Történelmi duplázás – két BL-érem, két nap alatt

Az FTC lett az első magyar klub, amely egy szezonon belül mindkét vízilabdacsapatával BL-érmet nyert.

„Nem cserélném el a csapatomat az Olympiakosszal.”

Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!

Ezüst lett női csapatunk első BL-érme

Női pólósaink vereséget szenvedtek az Olympiakosz ellen, így az ezüstérem jutott az FTC-Telekomnak.

Első BL-trófeájukat szerezhetik meg női pólósaink

Az Olympiakosz legyőzésével történelmi sikert érhet el a döntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

„Próbáljuk az álmokat beteljesíteni” – BL-döntős az FTC

Az ötméterespárbajban megnyert kaotikus elődöntő után nehezen találták a szavakat női pólósaink – VIDEÓ!

Óriási siker – először BL-döntőben női pólósaink!

Drámai ötméterespárbaj után 15-14-re legyőztük a Sant Andreut, és bejutottunk a Bajnokok Ligája fináléjába.

„Tavaly kis halak voltunk, idén cápákként küzdünk”

Kurucz-Gurisatti Gréta nagy önbizalommal várja a címvédő Sant Andreu elleni BL-elődöntőt – VIDEÓ!

"Jobb a humorod, hagyjuk már!"

Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra hosszú évek óta jó barátnők - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin