2022. április 17.
Három FTC-játékos készülhet a női világliga-döntőre!
Bíró Attila együttese hétfőn indul útnak Tenerifére, ahol a spanyol–görög meccs győztesével elődöntőzünk.

Ugyan a női klubszezon véget ért, a mi csapatunk bronzéremmel zárt a bajnokságban, de a szakág nem pihenheti végig már a húsvétot sem, ugyanis a válogatott hétfő reggel útnak indul a világliga európai döntőjére – a keretben három FTC-játékossal!

Bíró Attila szövetségi kapitány ezúttal Dömsödi Dalmának, Máté Zsuzsannának és Vályi Vandának küldött behívót: ők csatlakoznak a kerethez, amely Tenerifére utazik, ahol hétközben kétkapuzások várnak rá, a hétvégén pedig a világliga elődöntője, valamint éremmeccse.

„Az olimpiai csapat építését kezdjük meg, ennek az időszaknak lesznek fontos állomásai, az egyik ilyen kiemelte állomás természetesen a hazai világbajnokság – idézte Bíró Attila nyilatkozatát a szövetség honlapja. – Hétfőtől voltaképpen a közvetlen világbajnoki felkészülés veszi kezdetét. Kedden és szerdán a spanyolokkal, csütörtökön a hollandokkal, míg pénteken az olaszokkal játszunk majd edzőmeccset, amelyek jól szolgálják a felkészülésünket.”

Mivel a mieink a csoportkörből az első helyen léptek tovább, az elődöntőben várják a Spanyolország–Görögország mérkőzés továbbjutóját, akárcsak a másik ágon Olaszország a Hollandia–Franciaország párharcból továbblépő ellenfelét.

Ebből az európai döntőből a három legjobb kvalifikálja magát a júliusban esedékes „szuperdöntőre” – illetve abban az esetben négy, ha utóbbi eseménynek európai rendezője lesz.

„A célunk természetesen az, hogy jogot szerezzünk a szuperdöntős részvételre, ami újabb lehetőséget adna az olimpiai csapatépítésre – folytatta Bíró Attila. – Az elődöntőben a házigazda spanyolok biztosan nagyon kemény ellenfelek lennének, de a görögöket sem írnám le, akár a hazaiakat is meglephetik… Jöjjön bárki az utunkba, győzni akarunk, nem ijedhetünk meg senkitől, sokszor bizonyítottuk már rátermettségünket.”

A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok (2): Magyari Alda (UVSE), Kiss Alexandra (Eger)
Mezőnyjátékosok (13): Dömsödi Dalma, Máté Zsuzsanna, Vályi Vanda (FTC-Telekom Waterpolo), Faragó Kamilla, Rybanska Natasa, Szegedi Panni (UVSE), Farkas Tamara, Leimeter Dóra (BVSC), Garda Krisztina, Gurisatti Gréta, Horváth Brigitta, Mahieu Geraldine, Szilágyi Dorottya (Dunaújváros)

"
"
Cikkajánló

Fölényesen nyertek női pólósaink Berlinben

A Magyar Kupa négyes döntője előtt idegenben győzte le a Spandaut az FTC-Telekom 21-8-ra a BL-ben.

Miénk az első rangadó és az alapszakasz első hely is

Magabiztos, 12-7-es bajnoki győzelemmel hangoltak női pólósaink a Magyar Kupa-elődöntőre az UVSE ellen.

Az alapszakasz-győzelemért szállunk harcba

A november 25-i UVSE-FTC bajnoki póló-rangadó a Magyar Kupa-elődöntő felvezetése is lesz a riválisok között.

A hatgólos Keszthelyi vezérletével nyertünk Újvárosban

16-11-re győzött és hét forduló után továbbra is hibátlan a bajnokságban az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Dunaújvárosban indul női pólósaink évzáró hajrája

Szerda este nehéz bajnoki rangadóval kezdi a meccsdömpinget az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Keszthelyi és Vályi győzelemre vezette a Fradit

Látványos játékkal 17-14-re nyerték meg második meccsüket a Bajnokok Ligájában női pólósaink Rapallóban.

Nyerni jöttünk Olaszországba

A Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a Rapallo ellen játszanak női pólósaink.

Bajnoki sikerrel készültünk a Rapallo ellen

15-11-re nyertek a BVSC ellen az FTC-Telekom női pólósai, akik remek formában utaznak a szombati BL-meccsre.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin