2023. február 1.
Három pont a harmadik kerületből
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata hat góllal győzött a III. Kerületi TVE ellen a bajnokságban.

A Terrassa elleni Euro Kupa-vereség óta először ugrott vízbe mérkőzésen Gerendás György csapata, ezúttal annak tudatában, hogy kötelező a győzelem annak érdekében, hogy visszahódítsuk a tabella első helyét a Dunaújvárostól. Simon-Illés Anna tette meg az első lépést a cél elérése felé, majd Farkas Tamara növelte kettőre előnyünket. A hazaiaktól Kudella Panna szépített, így egygólos előnyben kezdtük meg a második negyedet.

 

Gurisatti Gréta perceivel folytatódott a játék, aki a harmadikat, a negyediket, majd az ötödiket is meglőtte egymás után, az ötgólos különbséget pedig Vosseberg alakította ki. Ez a játékrész sem telt el TVE-gól nélkül, Hnatyszyn és Kudella is betalált a negyed végén.

 

A fordulás után Pőcze talált be először, amire volt válasza az ellenfélnek, majd Simon-Illés találatára is. A záró negyedben tovább növeltük az előnyünket Gurisatti, Máté, és Farkas Tamara jóvoltából, így 11-5-ös győzelemmel érvényesítettük a papírformát, és megszereztük a három pontot.

 

Szombaton a Szegedet fogadjuk a Népligetben, jövőhéten pedig a Dunaújváros elleni bajnoki és a Terrassa elleni Euro Kupa-rangadó vár a mieinkre. 

OBI, nők, 10. forduló

III. Ker. TVE – FTC-Telekom Waterpolo 5-11 (1-2, 2-4, 2-2, 0-3)

Az FTC gólszerzői: Gurisatti 4, Simon-Illés, Farkas 2, Vosseberg, Pőcze, Máté 1-1

"
"
Cikkajánló

„Mint egy cápa, megéreztük a vérszagot!”

Kurucz-Gurisatti Gréta a csapat mentális erejét dicsérte az UVSE elleni győzelem után.

Heroikus küzdelemben megvan a kupadöntő

Kétgólos hátrányból felállva 12-9-re legyőzték női pólósaink a címvédőt a Magyar Kupa-elődöntőben.

Jön az előrehozott döntő a Magyar Kupában

A címvédő UVSE-t kell legyőznie a bajnok FTC-Telekomnak, hogy ott legyen a szombati fináléban.

Fölényesen nyertek női pólósaink Berlinben

A Magyar Kupa négyes döntője előtt idegenben győzte le a Spandaut az FTC-Telekom 21-8-ra a BL-ben.

Miénk az első rangadó és az alapszakasz első hely is

Magabiztos, 12-7-es bajnoki győzelemmel hangoltak női pólósaink a Magyar Kupa-elődöntőre az UVSE ellen.

Az alapszakasz-győzelemért szállunk harcba

A november 25-i UVSE-FTC bajnoki póló-rangadó a Magyar Kupa-elődöntő felvezetése is lesz a riválisok között.

A hatgólos Keszthelyi vezérletével nyertünk Újvárosban

16-11-re győzött és hét forduló után továbbra is hibátlan a bajnokságban az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Dunaújvárosban indul női pólósaink évzáró hajrája

Szerda este nehéz bajnoki rangadóval kezdi a meccsdömpinget az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin