2023. november 4.
Nagyarányú győzelem a BL-ben
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata ismét sokgólos győzelmet aratott a Népligetben az Eger ellen.

Bizakodva várhattuk a találkozót, hogy megszerezzük az első BL-győzelmünket a szezonban a több hiányzóval felálló Eger ellen. A kezdősípszó elharsant időben, de egy hosszabb szünet következett technikai okok miatt, ami kezdetben a mi játékosainkat zavarta meg jobban, viszont hamar be tudtuk darálni ellenfelünket és nyertünk 18-7-re.

A találkozó egy vendég góllal indult, Pőcze Panna pedig kétszer is a kapufát találta el. Tóth-Csabai Dóra azonban nem hibázott már és egyenlített, ám ismét jött egy egri találat. Ezt követte egy 5-0-s zöld-fehér roham, mely alatt Vályi Vanda és Máté Zsuzsanna egyszer, Kurucz-Gurisatti Gréta pedig háromszor is eredményes tudott lenni. Az Eger 8,5 perc után adott magáról életjelet, hiszen ennyi ideig nem találtak be Sike József tanítványai (6-3).

Kurucz-Gurisattiék az 5-0-s szériát meg tudták duplázni is, hiszen most tizet lőttünk egymás után. Kurucz-Gurisatti ezúttal háromszor, Dömsödi kétszer, Vályi, Kuna, Tóth-Csabai, Máté és Nagy Laura pedig egy-egy találattal járult hozzá az elképesztő sorozathoz (16-3), amihez hozzátartozik az is, hogy Neszmély Boglárka és a védelem közel 15 percig nem hibázott hátul. Ehhez pedig már a nemzetközi kupaporondon debütáló kapusunk, Orbácz-Nagy Júlia is hozzájárult. A mérkőzés 18-7-es végeredménnyel zárult, Leimeter Dóra és Nagy Laura zárta részünkről a találkozót.

A jövőhéten újabb kemény napok várnak női csapatunkra, hiszen kedden 20 órakor fogadjuk azt a III. Kerületi TVE-t, amely a közelmúltban közel volt ahhoz, hogy borsot törjön az UVSE orra alá. Szombaton pedig a Magyar Kupa-döntőbe jutásért ugrunk vízbe a Dunaújváros ellen.

LEN NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör - 3. forduló, 2023. november 4., szombat 18:30

Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont

FTC-TELEKOM WATERPOLO – TIGRA-ZF-EGER 18-7 (4-2, 3-1, 6-0, 5-4)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 6, Tóth-Csabai 2, Vályi 2, Máté 2, Dömsödi 2, Nagy 2, Leimeter, Kuna 1-1

"
"

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.