2021. január 21.
Hiába a Fradi-gólok, a görögök nyerték a rangadót
A magyar női pólóválogatott 8-5-re kikapott, így a második helyen jutott tovább az olimpiai selejtezőben.

A keddi Izrael és a szerdai Kazahsztán elleni magabiztos győzelem után csütörtök délután a csoportelsőségért ugrott vízbe a magyar női vízilabda-válogatott a Triesztben zajló olimpiai selejtező tornán.

A csoport rangadója a várakozásoknak megfelelően kemény csatával indult. Az első negyedben mindkét oldalon több ígéretes lehetőség adódott, de csak egyet-egyet értékesítettek a csapatok. A ferencvárosi Vályi Vanda labdaelhozásával kezdődött a második nyolc perc. Bár a görögök megszerezték a vezetést, a Fradi játékosa azonnal egyenlített emberelőnyben (2-2). A görögök ismét előnybe kerültek, sőt kapufát is lőttek, de továbbra is csak 3-2-re vezettek. Sajnos köszönhetően annak, hogy hiába dolgoztuk a több helyzetet, kihagytuk azokat.

A nagyszünet után ismét Vályi remek ráúszása után támadhattunk. A görögök kapusa viszont elképesztő napot fogott ki, ugyanis sorra védte a magyar lövéseket. Az eredményjelzőn 5-2-es görög vezetésnél éppen a ferencvárosi Illés Anna (a képen) szépített egy hatalmas lövésből, de egy újabb góllal Görögország 6-3-ra elhúzott.

A záró negyedben a görög Xenaki percei következtek és bár Gurisatti Gréta és Keszthelyi-Nagy Rita is betalált, Görögország a második és harmadik nyolc percben szerzett előnyével 8-5-re és megnyerte a B-csoportot.

Folytatás pénteken, Franciaország ellen a negyeddöntőben. A kezdési időpont még nem ismert.

NŐI VÍZILABDA
OLIMPIAI SELEJTEZŐ, TRIESZT
B-csoport, 3. forduló
Magyarország–Görögország 5-8 (1-1, 1-2, 1-3, 2-2)
A válogatott ferencvárosi gólszerzői: Illés, Vályi 1-1.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.