2020. november 7.
Hiába Vályi parádéja, az UVSE nyerte a rangadót
Az FTC-Telekom Waterpolo női vízilabdacsapata 15-9-re kikapott az Újpesttől idegenben.

A bajnokságban eddig még veretlen és száz százalékos női vízilabdacsapatunk első rangadóját játszotta az OB I-ben. Az ellenfél az UVSE együttese volt.

Az első negyedben hiába voltak meg a ferencvárosi lehetőségek, vagy az újpesti blokkokban, vagy Gangl Edinában haltak el a lövések. Ezzel szemben a második oldalon négy gólt is szerzett a hazai csapat, Vályi Vanda révén öt másodperccel a játékrész vége előtt szépítettünk. (4-1)

A második nyolc percben is akadozott a támadójátékunk, gólt is csak több mint öt percnyi játék után szereztünk. Akkor Illés Anna volt eredményes, majd egy újabb UVSE-gól után Kuna Szonja is betalált. Sajnos szinte minden gólunkra volt válasza a hazaiaknak, így a nagyszünetben 7-3-ra vezetett az Újpest.

A harmadik negyedben is folytatódott az UVSE mezőnyfölénye és sorozatban lőtt három góljával szinte eldöntötte a mérkőzést. Ekkor jött Vályi, aki gyors duplájával közelebb hozta a Fradit az utolsó nyolc percre. (12-5)

A záró játékrészben tovább folytatódott Vályi remeklése. Válogatott játékosunk újabb két gólt szerzett, így már csak öttel vezetett az Újpest. A hazaiak azonban újra nagy tempóra kapcsoltak és három gólt lőve bebiztosították a győzelmüket. Az utolsó percekben Tóth-Csabai Dóra és Pőcze Panna is bevette az újpesti kaput, de mindez már csak a szépítésre volt elég. Az FTC-Telekom Waterpolo 15-9-re kikapott az UVSE vendégeként.

NŐI VÍZILABDA
OB I, ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
UVSE Hunguest Hotels–FTC-Telekom Waterpolo 15-9 (4-1, 3-2, 5-2, 3-4)
Gólszerzőink: Vályi 5, Tóth-Csabai, Illés, Pőcze, Kuna 1-1.

"
"
Cikkajánló

„Már csak egy győzelemre vagyunk a bajnoki címtől”

Kovács-Csatlósné Szilágyi Dorottya nyilatkozott a 16-11-re megnyert második bajnoki döntő után – INTERJÚ!

Újabb Fradi-siker, egy győzelemre van a bajnoki cím

A döntő második meccsén nehezebben nyert az FTC-Telekom női vízilabdacsapata, de közel került a címvédéshez.

Egy lépésre kerülhetünk a címvédéstől

A hazai győzelem után a BVSC-hez látogat az FTC-Telekom női pólócsapata a bajnoki döntő második meccsére.

Magabiztos győzelemmel kerültünk előnybe a döntőben

15-8-as BVSC elleni sikerrel kezdték az FTC-Telekom női pólósai a bajnoki finálét.

Neszmély: Megtapasztalták, milyen ellenünk játszani

Az FTC-Telekom magabiztosan 15-8-ra verte otthon a BVSC-Manna ABC-t a női vízilabda-döntő nyitányán.

Bajnoki címvédésre készül női csapatunk

Az FTC-Telekom a BVSC-vel vív három győzelemig tartó párharcot a női vízilabda OB I fináléjában.

Bronzérmet szerzett serdülő leány csapatunk

A dobogós lányok mellett az FTC-Telekom fiú ifjúsági vízilabdacsapata a nyolcadik helyen zárta a szezont.

Kurucz-Gurisatti kilenc gólja Final Fourt ért!

Női pólósaink 18-16-ra nyertek az UVSE ellen, így kettős győzelemmel bejutottak a BL négyes döntőjébe.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin