2024. október 6.
Hibátlan teljesítménnyel megyünk tovább a BL-be!
Az FTC-Telekom női csapata 9-8-ra legyőzte a Sant Andreut az utolsó selejtezőmérkőzésen.

Tét nélkül ugorhatott vízbe női csapatunk a Bajnokok Ligája-selejtező utolsó napján, hiszen korábban az első három mérkőzést megnyerve biztosította továbbjutását a csoportból. A vasárnap reggeli találkozón, az öt friss olimpiai bajnokkal felálló Sant Andreu ellen nem volt könnyű dolga Matajsz Márk együttesének, hiszen az még kérdéses volt, hogy a magyar vagy a spanyol együttes lép tovább első helyen a főtáblára. 

Erős védekezéssel indított mind a két fél, sorra akadt meg a labda a hol kapusok kezében, hol a blokkoló kezeken. A hatperces gólcsendet ellenfelünk tudta megtörni egy büntetőből szerzett góllal. Görög klasszisunk, Eleftheria Plevritu ezt nem hagyta szó nélkül, emberelőnyünket kihasználva pedig Fekete Flóra is gólt szerzett, de a vezetést nem tudtuk átvenni, így 2-2-es állással zártuk az első negyedet.

Az elmúlt napok megmérettetései és a korai kezdés miatt érezhető volt egy kisebbfajta fáradtság a mieinken, így hosszú percekig csak futottunk az ellenfelünk után. Az áttörést Hertzka Orsolya és Farkas Tamara találatai hozták meg, 5-4-nél már az FTC vezetett, először a csoportrangadón, a meccs felénél.

Válaszul a túloldalon megvillantak a párizsi bajnokok, a nagyszünet után fordított a Sant Andreu. Ez azonban nem tartott sokáig, Bonca Vivien találatával és Fekete második góljával ismét a zöld-fehérek vezettek (7-6). Tényleg küzdöttek a csapatok a csoportelsőségért, ami könnyebb ellenfeleket és sorsolást ígért a főtáblán, és az utolsó negyedre fordulva ehhez a spanyolok álltak közelebb, hiszen 8-7 volt a javukra.

Az idegőrlő hajrában, kevesebb mint négy perccel a vége előtt Plevritu bombázott egyet, majd csatlakozott a góllövők listájához Felkai Sára is betalált ellenfelünk kapujába, ami végül a győztes gólnak bizonyult, hiszen ezzel 9-8-ra megnyertük a Sant Andreu elleni meccset. Ráadásul úgy sikerült fordítani az olimpiai bajnokokkal teletűzdelt spanyolok ellen, hogy csapatkapitányunk, Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra nem is játszott ezen a találkozón…

Megvan az FTC csoportelsősége! Hibátlanul teljesítve, mind a négy mérkőzést megnyerve zárta tehát szereplését Athénban Matajsz Márk együttese és várhatja az újabb ellenfeleket, már a Bajnokok Ligája-főtábláján.

NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Selejtező 4. csoportmérkőzés, 2024. október 6., vasárnap 9:00

Athén, Görögország

FTC-TELEKOM WATERPOLO – CN SANT ANDREU 9-8 (2-2, 3-2, 2-4, 2-0)

Gólszerzőink: Fekete 2, Hertzka 2, Plevritu 2, Bonca, Farkas, Felkai 1-1

"
"
Cikkajánló

Történelmi duplázás – két BL-érem, két nap alatt

Az FTC lett az első magyar klub, amely egy szezonon belül mindkét vízilabdacsapatával BL-érmet nyert.

„Nem cserélném el a csapatomat az Olympiakosszal.”

Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!

Ezüst lett női csapatunk első BL-érme

Női pólósaink vereséget szenvedtek az Olympiakosz ellen, így az ezüstérem jutott az FTC-Telekomnak.

Első BL-trófeájukat szerezhetik meg női pólósaink

Az Olympiakosz legyőzésével történelmi sikert érhet el a döntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

„Próbáljuk az álmokat beteljesíteni” – BL-döntős az FTC

Az ötméterespárbajban megnyert kaotikus elődöntő után nehezen találták a szavakat női pólósaink – VIDEÓ!

Óriási siker – először BL-döntőben női pólósaink!

Drámai ötméterespárbaj után 15-14-re legyőztük a Sant Andreut, és bejutottunk a Bajnokok Ligája fináléjába.

„Tavaly kis halak voltunk, idén cápákként küzdünk”

Kurucz-Gurisatti Gréta nagy önbizalommal várja a címvédő Sant Andreu elleni BL-elődöntőt – VIDEÓ!

"Jobb a humorod, hagyjuk már!"

Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra hosszú évek óta jó barátnők - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin