Matajsz Márk csapata bombaformában és már biztos elődöntősként utazott Egerbe a középszakasz zárására. A mérkőzés egyfajta felkészülésnek is tekinthető volt, mivel a legjobb négy között Biros Péter együttese az egyik lehetséges ellenfelünk lehet.
ISMÉT TÖKÉLETES KEZDÉS
Megszokhattuk már csapatunktól, hogy olyan tempót diktál a kezdősípszótól, amelyet ellenfelei onnantól nem tudnak tartani. Ez most is így volt: 7–1-gyel indítottunk Kurucz-Gurisatti Gréta góljaival, miközben védekezésünk Kiss Alexandrával a kapuban lélegzetvételnyi teret sem engedett az egrieknek. Egy utolsó másodperces találattal 9–2-es vezetéssel mentünk a nagyszünetre.
A második félidőben sem vettünk vissza a tempóból: Vályi Vanda gyártotta a gólokat, kijátszottuk a hazaiak szoros védekezését, csapatkapitányunk pedig öt találatig jutott. Hátul kissé kiengedtünk, de nagy előnyünket végig tartottuk, így végül 17–8-as győzelmet arattunk az Eger ellen.
Továbbra is megállíthatatlan a címvédő. Azután, hogy hibátlanul vettük az alapszakaszt, a középszakaszban sem találtunk legyőzőre. Bajnoki küzdelmeink az elődöntővel folytatódnak, ahol ellenfelünket a helyosztók után tudjuk majd meg. Addig sincs azonban megállás: március 21-én a Spandau 04 ellen vívhatjuk ki a Bajnokok Ligájában a csoportelsőséget.
MOL NŐI VÍZILABDA OB I
Középszakasz 5. forduló – 2026. március 11., szerda 18:00
Eger, Bitskey Aladár Uszoda
ONE-Eger - FTC-TELEKOM WATERPOLO 8-17 (1-4, 1-5, 3-4, 3-4)
Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 5, Vályi 4, De Vries 2, Szilágyi 2, Szalkai 2, Hertka, Farkas 1-1
Leimeter Dóra a szurkolókat külön is kiemelve értékelte a 16-9-es BL-győzelmet - VIDEÓ!
A 16-9-es UVSE elleni győzelemmel az FTC-Telekom női pólósai előnyben a legjobb négybe kerülésért.
Az FTC-Telekom világklasszis vízilabdázója már elkezdte a rehabilitációt térdsérülése után.
Női pólósainkkal a húsvéti emlékekről beszélgettünk, aztán betoppant az első locsolkodó - VIDEÓ!
A bajnoki finálé már biztos női csapatunknak, az UVSE ellen szombaton a máltai Final Fourba jutás lesz a tét.
A bajnoki döntőbe jutó csapatunkból négy játékossal kezdi a Világkupa-felkészülést a válogatott.
A címvédő FTC-Telekom női pólócsapata az Eger 17-8-as legyőzésével jutott be az OB I fináléjába.
A fináléba jutásért a hazai győzelem után idegenben folytatja az FTC-Telekom az Eger ellen.