2023. március 21.
Hibátlanul zártuk az alapszakaszt
Az FTC-Telekom női pólócsapata a Győr ellen szerezte meg a 18. győzelmét a bajnokságban.

Már alapszakasz-győztesként várhattuk a mérkőzést és nem volt kétség afelől, hogy hibátlanul zárjuk a 18. bajnokinkat is. 6-0 állt az első nyolc perc után az eredményjelzőn. Pőcze Panna szakította ki a gólzsákot, majd Gurisatti Gréta háromszor, Leimeter Dóra egyszer volt eredményes. A sort az zárta, aki kezdte, Pőcze távoli bombája volt a hatodik találatunk. A kapuban Gresó Luca védett ezúttal, aki egy büntetőt is hárított.

Visszafogottabbak voltunk a második negyedben, de még így is négyszer jártunk túl a vendégek eszén. Máté Zsuzsanna, Petik Panna és Tóth-Csabai Dóra is első találatát szerezte a meccsen, utóbbi játékos viszont centerből duplázott. Az első találatot 13 játékperc után kaptuk, így 10-1 volt a félidei állás.

Ismét hat gólt lőttünk a fordulás után. Pőcze egy pimasz ejtés után, Kuna Szonja pedig egy kijátszott támadást követően talált be. Másodjára nem sikerült ötméterest védenie Gresónak, ezért megkaptuk a második gólunkat. Ezt követően Dömsödi Dalma kétszer villant meg egymás után és klasszis mozdulatokkal volt eredményes centerből. Gurisatti duplája zárta a negyedet.

Még négy gólt szereztünk, és egyet sem kaptunk. Máté, Estelle Millot, Farkas Tamara és Vosseberg Belén szerezték sorrendben a gólokat, beállítva ezzel a 20-2-es végeredményt. Ezzel a győzelemmel hibátlanul zártuk az alapszakaszt, erre négy éve az UVSE volt képes legutóbb.

Szombaton a Hajós Alfréd Sportuszodában ugrunk vízbe, az Euro Kupa-döntőben az UVSE ellen, a visszavágót pedig jövőhét szerdán, a Népligetbe játsszuk.

OBI, nők, 18. forduló

FTC-Telekom Waterpolo – Győr 20-2 (6-0, 4-1, 6-1, 4-0)

Az FTC gólszerzői: Gurisatti 5, Pőcze 3, Tóth-Csabai, Dömsödi, Máté 2-2, Leimeter, Petik, Kuna, Millot, Farkas, Vosseberg 1-1

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.