2022. november 11.
Hihetetlen izgalmak után döntetlen a női MK-ban
A Népligetben dől el a továbbjutás a női póló Magyar Kupában, Dunaújvárosban 8-8 az első meccs végeredménye.

Már a sorsolás pillanatában tudni lehetett, hogy az FTC-Telekom - DFVE párharc lesz a legkiélezettebb a női vízilabda Magyar Kupa negyeddöntői közül. A várakozások beigazolódtak, az első mérkőzésen Dunaújvárosban nem mutatkozott különbség a két csapat között.

Végig fej-fej mellett haladtak a felek, az elején a hazaiak kétszer is vezetést szereztek Dobi Dorina révén, de Farkas Tamara és Gurisatti Gréta találataival ott lihegtünk a nyakukon. A második negyed elején Dömsödi Dalma harcolt ki egy büntetőt, amit Leimeter Dóra értékesített, így nálunk volt az előny (2-3). Sőt, Gurisatti góljával már kettő volt az előny, de ismét jött Dobi, majd a félidő előtt nem sokkal Garda Kriszta, mégis Fradi-előnnyel indult a második félidő, mert Farkas bevágott egy emberelőnyt (4-5).

A harmadik játékrész elején Dobi bizonyult továbbra is tarthatatlannak, majd mindkét oldalon komoly mezőnymunka zajlott. Jonkl Csenge egy emberelőny végén a Dunaújvárost juttatta előnyhöz, de a következő támadásból Kuna Szonja egyenlített, majd Simon-Illés Anna blokkja után Dömsödi centerezésével megint a Fradi vezetett. Alig húsz másodpercig, mert a középkezdés után Sümegi Nóra talált be, így az utolsó negyed 7-7-ről indult.

A záró játékrész alatt sem bírt egymással a két csapat, a végeredmény már több mint öt perccel a játékidő vége előtt kialakult Leimeter és Szabó Nikolett gólváltása nyomán. A hajrában mindkét oldalon kínálkozott lehetőség az előny megszerzésére, de a végső döntés a visszavágóra marad, amelyet szombat este játszanak a Népligetben.

Gerendás György, az FTC-Telekom vezetőedzője így látta a mérkőzést:
- Kicsit fordított szereposztást érzek az elmúlt évekhez képest. Eddig az volt a meglepő, ha mi tudtunk pontot szerezni a Dunaújváros ellen, most papíron mi vagyunk az erősebbek, és a Dunaújváros lepett meg minket. Annyiban nehéz a helyzetünk, hogy az öt válogatott játékosunk alig egy hete még Világliga döntőt játszott, más ellenfél ellen, más takitka szerint. Ahhoz, hogy ténlyeg jó csapattá érjünk, még dolgozunk kell, az eddig közösen eltelt három hét nem elég. A meccsnek az egyik felét, a védekezést jól oldottuk meg. A támadasainknak alig huszonnégy óra múlva jobbnak kell lenniük, így remélhetőleg ki tudjuk harcolni a továbbjutást.