2023. október 3.
Győzelem az első bajnokin
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 22-8-as győzelemmel hangolt a szombati, Etnikosz elleni BL-mérkőzésre.

Női csapatunk múlt hét végén, az Eger ellen vívott oda-visszavágós párharcot a Magyar Kupa-Final4-ért. Az idegenbeli találkozón 13-13-as döntetlen született, viszont a visszavágón 16-3-as sikert arattak Gerendás György tanítványai, így bejutottak a legjobb négy csapat közé, az UVSE, a BVSC és a Dunaújváros mellett.

A hétvégén az Etnikosz elleni BL-rangadó vár csapatunkra, előtte viszont a Tatabányával csaptak össze hazai medencében. Az összecsapás számunkra jól kezdődött. 3-0-ra mentünk el az első negyedben Pőcze Panna egy, és Kurucz-Gurisatti Gréta két találatával. A második felvonás azonban nem nézett ki ennyire jól, ötször is sikeres tudott lenni kapunk előtt a vendégcsapat, ezzel szemben pedig csupán négyszer találtunk be. Leimeter Dóra, Farkas Tamara kétszer és Kuna Szonja növelték előnyünket, amivel a félidőben 7-5 volt az eredmény.

Biztos, hogy alapos fejmosást tartott Gerendás György a félidőben, hiszen bő hárompercnyi játék után már hatodszor találtunk be a fordulás után. Farkas Tamara, Kurucz-Gurisatti, Kuna, Leimeter és a duplázó Bonca Vivien góljaival már 13-5 volt az előnyünk. A sorozatot vendég gólok törték meg, az elsőre Awad Zoya, a másodikra Nagy Laura adott választ (15-7).

A záró felvonásban tovább tudtuk a második félidőben mutatott eredményes játékunkat játszani. Kurucz-Gurisatti után Nagy Laura kétszer volt eredményes, majd jött a Tatabányától is egy gól, és ekkor volt 10 gól közte, azaz 18-8-ra mentünk, amit tovább tudtunk fokozni és végül 22-8-ra megnyertük a találkozót. A meccs végén többek között Szabó Júlia is betalált, így majdnem minden fiatal játékosunk gólt szerzett a mérkőzésen.

Csütörtök délután Athénba vesszük az irányt, ahol szombat este az Etnikosz ellen küzdünk majd meg, a BL-főtábla első mérkőzésén.

MOL NŐI OB I

Alapszakasz, 1. forduló – 2023. október 3., kedd 20:00

Budapest, FTC-MVM Sportközpont

FTC-TELEKOM WATERPOLO – TATABÁNYA 22-8 (3-0, 4-5, 8-2, 7-1)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 4, Farkas 3, Nagy 3, Bonca 2, Leimeter 2, Kuna 2, Awad 2, Pőcze 2, Szabó, Tóth-Csabai 1-1

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.