2021. március 20.
Húsz góllal győztünk idegenben
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 23-3-ra nyert a Hajós Alfréd Sportuszodában

A dunaújvárosi vereség után felszívta magát az FTC-Telekom Waterpolo női csapata és átgázolt a Budapesti Honvédon. Béres Gergely lányai az utolsó mérkőzésén a BVSC ellen dönthetik el az alapszakasz harmadik helyének sorsát, a zuglóiak 14-8-as vereséget szenvedtek a Dunaújvárostól a Szőnyi úton.

Máté Zsuzsanna duplájával három perc játék után 2-0-ra vezetett és egy pillanatig sem forgott veszélyben az FTC-Telekom sikere a mérkőzésen. Folyamatosan lőttük a gólokat, Petik Panna lövése után pedig már öttel vezettünk. Jenei Kata után pedig Kuna Szonja is betalált, így egy híján tízet lőttünk a negyedben (0-9).

A második negyedben folytatódott a gólfesztivál Illés Anna és Vályi Vanda is betalált, Pőcze Panna góljával pedig már tizenegy volt közte (1-12). Muzsnay Fanni kétszer köszönt be, majd Kuna talált a hálóba egy emberelőnyös támadás után (2-16). A Honvéd harmadik gólja után Pőcze centerből volt eredményes, majd a 2003-as születésű Mata Viktória is betalált a harmadik negyedben (3-19).

Jól működött a védekezés kapusaink előtt, akik tíz lövésből hetet hárítottak a mérkőzésen, támadásban pedig rendre jók voltak a befejezések. Muzsnay lőtte a huszadik gólunkat (3-20) és a mérkőzés végére Illésnek jött meg a lövőkedve, három kísérletéből három volt sikeres így húsz gólos győzelmet arattunk a BHSE ellen a 23-3-ra végződő találkozón.

Következik a bajnokság alapszakaszának utolsó mérkőzése. Az FTC a BVSC-t fogadja a Népligetben április 10-én. A találkozót 14:05 perctől az M4 Sport élőben közvetíti. Tóth-Csabai Dóráék kiharcolhatják a bronzéremért vívott pályaválasztás jogát.

Női OB I 17. forduló
2021.03.20., szombat
BHSE–FTC-TELEKOM 3-23
 (0-9, 2-5, 1-5, 0-4)
Gólszerzőink: Muzsnay 5, Illés 4, Kövesdi 3, Pőcze 3, Kuna 2, Máté 2, Vályi, Petik, Mata, Jenei 1-1

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.