2023. február 11.
Irány az Euro Kupa elődöntője!
Az FTC-Telekom női pólócsapata ledolgozta hátrányát a Terrassával szemben, és bejutott a legjobb négy közé!

Kétgólos hátrányból várta csapatunk a találkozót, amit úgy kezdtünk, ahogy Terrassában kiszálltunk a vízből. Ellenfelünk kétszer is betalált a mérkőzés legelején, ezután viszont megrázta magát a Gerendás-csapat. A védekezést sikerült helyrerakni, elől pedig sokkal aktívabban mozogtunk a kapu előtt, aminek az eredménye két, egymás után befújt büntető volt. Leimeter és Kuna is remekül lőtte a büntetőket, így máris döntetlen volt az állás.

További három alkalommal is betaláltunk ezután, Tóth-Csabai duplázott, először ejtett, majd irgalmatlanul lőtte ki a jobb felső sarkot. Petik Panna volt az ötödik találat szerzője, a negyedet végül a vendégek zárták.

Egy gólra jött fel a katalán gárda a második negyed első percében, így nem mi álltunk továbbjutásra ekkor, de Simon-Illés Anna és Leimeter Dóra ismét biztos előnyhöz juttatta a csapatot.

A fordulást követően is Simon-Illésen volt a sor a kapu előtt, aki élt a lehetőséggel, de nem sokkal rá érkezett a válasz is a Terrassától. Farkas Tamara és Gurisatti Gréta első góljával már öt volt közte, de ezt az előnyt négyre olvasztotta Ten Broek, viszont Farkas második találatával ismét tetemes volt az előnyünk.

A záró felvonásban már nem változott semmi a gólok számán kívül. Kuna és Leimeter is betalált, amire szintén kettőt vágott ellenfelünk, majd csapatkapitányunknak, Máté Zsuzsannának is jutott hely a góllövők között, a találkozót pedig Pena Carrasco gólja zárta.

Így összesítésben 21-18-ra nyertünk, és bejutottunk a legjobb négy közé az Euro Kupában!

LEN Euro Kupa, negyeddöntő, visszavágó
FTC-Telekom Waterpolo – CN Terrassa 14-9 (5-3, 2-1, 4-2, 3-3)
Az FTC gólszerzői: Leimeter 3, Simon-Illés, Tóth-Csabai, Farkas, Kuna 2-2, Petik, Gurisatti 1-1

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.