2022. június 24.
Kanada legyőzésével megvan a könnyebb nyolcaddöntős ág
Bravúros harmadik negyeddel szerezte meg a női válogatott vb-csoportja második helyét.

Kanada és Magyarország válogatottjának pénteki összecsapásán a csoportmásodik hely volt a tét. Noha az előzetesen tudható volt, hogy a harmadik pozíció is továbbjutást ér, a másodikként továbblépő csapatra várt könnyebb folytatás.

A Hajós-uszodában rendezett meccsre mindkét együttes olyan védekezést választott, amivel el tudja kerülni a centerpozícióban a kiállításokat, és ebből mi jöttünk ki jobban az elején. A stabil védekezésből folyamatosan lefordultunk; előbb Keszthelyi-Nagy Rita harcolt ki büntetőt, melyet Szilágyi Dorka értékesített, majd Gurisatti Gréta lőtt gólt lefordulásból. Válaszul Kanada csak kettős emberelőnyből tudott betalálni.

Kevés ítélet született az első félidőben, azok is jobbára mezőnyben, vagy felúszás közben. Az egyik ilyen helyzet után ismét Gurisatti volt eredményes (3-1). Erre rögtön jött egy mindkét oldalon egy-egy centerakcióból szerzett találat, valamint egy fór értékesítésével tovább zárkózott Kanada (4-3). Ezt követően Leimeter Dóra vállalkozott átlövéssel, ami 6000 ember szerint a gólvonal mögé vágódott a kapufáról, ezt végül a videóbíró megerősítette. Válaszul ellenfelünk is a külső körről próbálkozott, ami egy ejtés formájában hozott eredményt, így lett 5-4 a félidő ide.

A második félidőt elképesztő elánnal kezdte a magyar válogatott elöl és hátul is. Magyari Alda lehúzta a rolót, de főleg Keszthelyi-Nagy klasszisát nem tudta lekövetni Kanada. Rita előbb belőtt egy emberelőnyt, a következő támadásból Szilágyi ziccerezett eredményesen. Ezek után ismét Keszthelyi-Nagy pillanatai következtek, aki ismét gólra váltott egy előnyt, majd ő maga harcolt ki egyet, amit időkérés után be is lőtt (9-4).

Kanada szemmel láthatólag elvesztette a fonalat, Vályi Vanda átlövése a negyedik negyed elején látszólag meg is reccsentette ellenfelünket (10-4). Egy jó szériával még 10-7-ig felzárkóztak a kanadaiak, két perccel a vége előtt Leimeter Dóra visszaállította a négygólos különbséget, egyben beállította a végeredményt is: 11-7-re győztünk, így jó szájízzel zártuk a csoportküzdelmeket.

Folytatás június 26-án, vasárnap az Argentína nyolcaddöntővel.

Vízilabda-világbajnokság

A-csoport, 3. forduló

Magyarország–Kanada 11–7 (2–1, 3–3, 4–0, 2-3)

A magyar gólszerzők: Keszthelyi 3, Gurisatti, Szilágyi, Leimeter 2-2,  Rybanska, Vályi 1-1

"
"

„Menekült” az uszodából, mára vb-ezüstérmes kapus lett

Neszmély Boglárkának egy fogócska változtatta meg a karrierjét, ráadásul nem is a kapuban kezdett - VIDEÓ

Vereséggel zártuk a BL-t

Fordulatos meccsen 9-8-ra kikapott az FTC női vízilabdacsapata Egerben.

Zárjuk győzelemmel a BL-t!

A BL-ben tét nélküli lesz az Eger-FTC csata, de a női ob I rájátszása miatt nem mindegy az eredmény.

A Szentes sem okozott gondot

18-7-re nyert idegenben az FTC-Telekom női pólócsapata a bajnokságban, ezzel őrzi első helyét a tabellán.

Kötelező győzelemért utazunk Szentesre

Még utoljára ellenfélként néz szembe női pólócsapatunkkal az FTC leendő vezetőedzője, Matajsz Márk.

Nagy csatát nyertünk meg a Dunaújváros ellen

9-8-ra győzte le egyik közvetlen riválisát a bajnokságban a listavezető FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fókuszban a bajnokság

A rájátszás szempontjából játszik fontos meccset az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Dunaújváros ellen.

Nem juthatunk tovább a BL-ben

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 13-8-as vereséget szenvedett a tavalyi ezüstérmes Mataro ellen.