2021. június 17.
Kétgólos siker a spanyolok ellen, jöhet az elődöntő
Női vízilabda-válogatottunk fradistákkal a csapatban, 10-8-ra legyőzte Spanyolországot.

A magyar női vízilabda-válogatott a Világliga-csoportkört a 3. helyen zárta, így a negyeddöntőben a másik ágról a spanyol válogatottat kapták a mieink az Athénban zajló Világliga Szuperdöntőjében.

Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, a mieink ugyan többször is vezettek, azonban a hispánoknak mindig sikerült felzárkózni. Mind a két oldalon három-három gólt jegyezhettünk fel az első negyed végén (3-3). A folytatásban a magyar csapat kétgólos előnyre tett szert, és 6-4-el vonulhattunk a nagyszünetre.

A harmadik negyedben a magyar csapat először a mérkőzésen háromgólosra növelte előnyét, ám ezt követően a spanyolok megrázták magukat és gyorsan felzárkóztak egy gólra, ám Keszthelyi Rita gyorsan visszaállította a kétgólos különbséget a záró felvonás előtt (8-6).

Az utolsó negyedben is mi hoztuk el a labdát játékosunknak, Vályi Vandának hála, aki mind a négy ráúszást megnyerte. Csapatunk az utolsó negyed elején négygólosra hizlalta az előnyét, az ellenfélnek a hátralévő percekben csak az eredmény kozmetikázására futotta erejéből. Végül a magyar válogatott 10-8-ra legyőzte Spanyolországot, így 2017. december 19. után újra sikerült legyőznünk a spanyolokat tétmeccsen. Ferencvárosi részről Vályi Vanda remekelt a ráúszásokban, mellette Ilyés Anna is jól játszott, míg Máté Zsuzsanna nem volt kerettag.

Ezzel nemzeti csapatunk bejutott a Világliga elődöntőjébe, ahol a Kanada-Kazahsztán találkozó győztesével játszik június 18-án, pénteken 20.15-kor.

(Fotó: Magyar Vízilabda Szövetség)

NŐI VÍZILABDA
VILÁGLIGA SZUPERDÖNTŐ, ATHÉN
Negyeddöntő
Magyarország-Spanyolország 10-8 (3-3, 3-1, 2-2, 2-2)
Gólszerzőink: Keszthelyi 3, Leimeter 2, Garda 2, Szilágyi, Gurisatti, Gyöngyössy

"
"

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.